Városlista
2025. április 28, hétfő - Valéria

Hírek

2020. Július 13. 15:59, hétfő | Helyi
Forrás: Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság

Halmozta a szabályszegéseket, egy kerítés állította meg

 Halmozta a szabályszegéseket, egy kerítés állította meg

Egy kocsolai férfi ellen indítottak büntetőeljárást a dombóvári rendőrök, aki jogosítvány nélkül, ittasan közlekedett egy autóval, melyet ismerőse háza elől vitt el.

A bajt tetézte azzal, hogy balesetet okozott, megsérült és még a biztonsági övet sem használta.

Bejelentés érkezett 2020. július 13-án éjjel háromnegyed egy után, hogy egy autó kerítésnek csapódott Kocsolán. Munkatársaink rövid időn belül a helyszínre értek. Megállapították, hogy az autót egy 21 éves helyi férfi vezette, akit megszondáztattak, ami magas értéket mutatott. Az elsődleges adatgyűjtések során kiderült, hogy a sofőr nem rendelkezik jogosítvánnyal, nem használta a biztonsági övét, és még meg is sérült a balesetben. A kocsiról kiderült, hogy a fiatal azt egy ismerősétől, annak engedélye nélkül vitte el a balesetet megelőzően.

A 21 éves férfit előállították, elszámoltatták és gyanúsítottként hallgatták ki jármű önkényes elvétele bűntett megalapozott gyanúja miatt. Büntetőeljárást indítottak ellene járművezetés ittas állapotban vétség elkövetése miatt is. Felelnie kell azért is, mert jogosítvány nélkül vezette az autót, továbbá nem használta a biztonsági övét és még balesetet is okozott. Az elkövető tettére azt a magyarázatot adta, hogy nagyon sokat ivott, sétált hazafelé, amikor úgy döntött, hogy autóval megy tovább, ezért elvitte ismerőse utcán parkoló kocsiját engedély nélkül. Ittassága miatt nem tudott bevenni egy kanyart, és egy kerítésnek csapódott.

Az eset körülményeinek további vizsgálatát a Dombóvári Rendőrkapitányságon folytatják.

Címkék: karambol, rendőrség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 28. 08:23, hétfő | Helyi

Átadták a Dombóvár Közbiztonságáért és az Év Kistérségi Rendőre elismeréseket

Varga Zoltán tűzoltó főtörzsőrmester, Horváth Lajos rendőr százados Dombóvár Közbiztonságáért elismerő díjat vehetett át, valamint Somogyi Tamás rendőr főtörzsőrmester az Év Kistérségi Rendőre elismerésben részesült.

2025. Április 25. 14:56, péntek | Helyi

A Dombóváron született Franjo Vlasic horvát bán emléke előtt tisztelegtek

A horvát bán emléke előtt hajtottak főt Tolna Vármegye és Dombóvár elöljárói, és a horvát közösség kiemelt vendége Drago Horvat főkonzul.

2025. Április 24. 14:00, csütörtök | Helyi

Egy dombóvári és két pécsi drogterjesztőt fogtak el

Egy dombóvári férfi két pécsitől vette a kristályt, majd helyben és a környező településeken adta tovább.

2025. Április 24. 09:39, csütörtök | Helyi

Medence vegyszerek és kiegészítők a Let's Do It Bálint Barkácsáruházban

Cím: Dombóvár, Köztársaság út 17.