Hírek
2012. Április 04. 14:07, szerda |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
200 ezret engednek a tóba
Az idei halasítások első lépéseként 200 ezer előnevelt csukát engedett a Tisza-tóba a Tisza-tavi Sporthorgász Közhasznú Nonprofit Kft.
Szabó István, a cég szóvivője kedden elmondta: a kisujjnyi méretű, várhatóan 3-4 év múlva horogéretté fejlődő halakat Poroszlón, a Kis-Tiszán és Abádszalók térségében helyezték ki. A beszerzésre kiírt pályázat nyertesétől, az Aranyponty Zrt.-től vásárolt szállítmány értéke nettó 2,4 millió forint – tette hozzá.
Az akcióval a tározó hasznosítója a halasítási üzemtervében 2012-re előírt csukaivadék-telepítési kötelezettségét teljesítette – fogalmazott Szabó István jelezve, hogy a ragadozóhal-állomány gyarapításaként körülbelül 5 hét múlva 100 ezer darab előnevelt süllő, majd június folyamán ugyanennyi előnevelt harcsa is érkezik a tóba, összesen további nettó 2,6 millió forint értékben.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével
Hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével - közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelölt szerdán este a Facebook-oldalán.
2026. Április 30. 07:25, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: hamarosan érkeznek az uniós források
Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra - közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.
2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról
Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról

