Hírek
2016. Január 28. 07:43, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
A Csokkal a családok gazdasági megerősítése a cél
A polgári kormány célja a családok gazdasági megerősítése, ezért vezette be a családi típusú adózást és a családok otthonteremtési kedvezményét -
mondta Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára szerdán a Lakiteleki Népfőiskolán. Az államtitkár a Mindszenty Vándoregyetem hallgatói előtt tartott előadásában arra hívta fel a figyelmet: egy keresztény értékrendű kormány értékrendjével nem férhet össze, hogy a több gyermek vállalása a család elszegényedését jelentse.
Rétvári Bence hangsúlyozta: a családi típusú adózás és a családok otthonteremtési kedvezménye nem szociális juttatás. Emlékeztetett arra, hogy a korábbi kormányok segélyezési logikára építették a támogatást.
Megfogalmazása szerint az államnak - sok brüsszeli bürokrata véleményével szemben - nem az a feladata, hogy megváltoztassa a családok definícióját, hanem hogy védje és támogassa a családokat. Ezt a szemléletet képviseli az illetékjogszabályok módosítása, amely szerint az egyenes ági öröklés esetén nincs illeték, azért, hogy a családon belül maradjon a vagyon, amely így nemzedékről, nemzedékre száll - mondta.
Kitért arra: a családi otthonteremtési kedvezményt (csok) a családok megerősítése, a gazdaság fellendítése mellett azért alkották meg, hogy a szülők a mai kor követelményeinek megfelelően tudjanak gyereket vállalni. Kiemelte a lakásépítés áfájának csökkentését is, amely olcsóbbá teszi az ingatlanokat.
Fontosnak nevezte, hogy a lakosság négyötöde támogatja a csokot, a 40 év felettieknél az áfacsökkentés támogatása 95 százalékos.
Az államtitkár szerint mindenkinek szeretnének segíteni, aki gyermeket vállal és dolgozik.
Tájékoztatása szerint a használt lakásokra is kedvezőbb feltételekkel igényelhető az otthonteremtési kedvezmény. Egy gyermek esetében ez az összeg akár 600 ezer forint is lehet, két gyermek esetén 1 millió 430 ezer forint, három gyermek után 2,2 millió forint, négy vagy több gyermek után pedig 2 millió 750 ezer forint. Új lakás építésekor vagy vásárlásakor a kedvezmény egy gyermek esetén szintén 600 ezer forint, két gyermek után azonban már 2,6 millió forint, míg a 10 millió forintos vissza nem térítendő támogatást a három- vagy többgyermekes, illetve a tíz éven belül legalább három gyermeket vállaló családok igényelhetik.
Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke azt mondta: az intézkedés megerősíti a családokat, erősíti a nemzettudatot. Reményét fejezte ki, hogy több, külföldön élő család dönt a mellett, hogy hazatér és igénybe veszi a csokot.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 14. 13:00, szombat | Belföld
Steiner Attila: 31,5 milliárd forintból újulnak meg kórházak az országban
Nyolc kórház energetikai fejlesztésére nyílik lehetőség 31,5 milliárd forint uniós forrásból - jelentette be az Energiaügyi Minisztérium energetikáért felelős államtitkára pénteken Budapesten.
2026. Március 14. 12:00, szombat | Belföld
Választás 2026 - NVI: öt pártlista lehet az országgyűlési választáson
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) törölte a nyilvántartásból A Szolidaritás pártja - Magyar Munkáspárt országos pártlistáját, mert a jelölőszervezet nyilvántartásba vett egyéni jelöltjeinek száma nem érte el a szükséges 71-et.
2026. Március 14. 09:00, szombat | Belföld
Kiemelten ellenőrzi a benzinkutakat a NAV
Kiemelten ellenőrzi a védett árú üzemanyagokra vonatkozó szabályok betartását a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a benzinkutakon és a telephelyeken.
2026. Március 14. 08:09, szombat | Belföld
A Mol és a Slovnaft újabb feljelentést nyújtott be a JANAF árképzési gyakorlata miatt az Európai Bizottságnál
Ismét feljelentette a horvát nyersolajszállító csővezeték üzemeltetőjét (JANAF) a Mol és a Slovnaft az Európai Bizottság Versenypolitikai Főigazgatóságánál, ezúttal \"visszaélésszerű árképzési gyakorlata\" miatt.

