Hírek
2012. Január 25. 17:30, szerda |
Helyi
Forrás: MTI
A dombóvári Fidesz szerint a polgármesternek le kell mondania
A dombóvári képviselő-testület Fidesz-frakciója szerint a város jogerősen elítélt, független polgármesterének le kell mondania tisztségéről. Nagy Roland frakcióvezető erről szerdán juttatott el közleményt az MTI-hez.
Nagy Roland közleményében felidézte: Szabó Lorándot kedden a Kúria hivatali visszaélés és sikkasztásra való felbujtás miatt két év, három évre felfüggesztett szabadságvesztésre és pénzbüntetésre ítélte.
"Több híradásban tévesen jelent meg, hogy Szabó Loránd megtarthatja pozícióját" - írta a frakcióvezető.
Nagy Roland szerint az önkormányzatok jogállásáról szóló törvény egyértelműen fogalmaz: "összeférhetetlenség miatt meg kell szüntetni annak a polgármesternek a megbízatását, akit bűntett miatt jogerősen szabadságvesztésre ítéltek".
A fideszes politikus leszögezte: a polgármester kötelezettsége az összeférhetetlenség megszüntetése, aminek egyedül a lemondással tud eleget tenni.
Erre Szabó Lorándnak a jogerős ítélettől számítva harminc napja van, ellenkező esetben a képviselő-testület kötelessége, hogy a törvény rendelkezéseinek eleget tegyen - írta közleményében a dombóvári testületben többségben lévő képviselőcsoport vezetője.
A frakcióvezető arra is kitért, hogy ebben az egy hónapban a Fidesz frakciója egyetlen olyan testületi ülésen sem vesz részt, melyet Szabó Loránd vezet le, nem hoz olyan határozatot, amely közös döntésen alapul.
A Kúria keddi ítéletében előzetes mentesítést adott Szabó Lorándnak, ami azt jelenti, hogy nem számít büntetett előéletűnek.
A jogerős ítélet szerint Szabó Loránd azzal követte el a sikkasztásra való felbujtást, hogy 2003-ban és 2004-ben képviselő-testületi felhatalmazás nélkül utasította a hivatal pénzügyi irodájának vezetőjét, hogy 211 millió forintot utaljon át önkormányzati tulajdonú cégeknek pályázati önerő igazolására.
Hivatali visszaélésben azért mondták ki bűnösnek a polgármestert, mert 2009-ben egy fideszes önkormányzati képviselőnek tanácsnoki állást és pénzt ajánlott azért, hogy álljon el egy ellene indított rágalmazási pertől.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 11. 13:52, szerda | Helyi
Városi megemlékezés lesz március 15-én Dombóváron
Emlékezzünk együtt a hősökre március 15-én 9.30-kor a dombóvári Szigeterdőben a Kossuth-Szoborcsoportnál. Ezt követően 10.30-kor ünnepi szentmise a Jézus Szíve Katolikus templomban.
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Március 04. 16:45, szerda | Helyi
Az Őszikék Idősek Klubja szeretettel várja a dombóvári időseket
Gondolkodást serkentő foglalkozásokon, memóriát fejlesztő programokon lehet részt venni a Dombóvár, Szabadság u. 8. alatti idősek klubjában.
2026. Március 03. 09:00, kedd | Helyi
Pálinka- és Borversenyt tartottak Nakon
Nak Község Önkormányzata az idei évben is megszervezte a hagyományossá vált pálinkaversenyét. Pár év kihagyás után pedig borversenyt is tartottak a településen.

