Városlista
2026. június 12, péntek - Villő

Hírek

2013. Július 24. 13:13, szerda | Belföld
Forrás: MTI

A Fidesz támogatja a hitelesek újbóli megsegítését

A Fidesz támogatja a hitelesek újbóli megsegítését

A Fidesz három év után sem engedi el a devizahitelesek kezét, így bármilyen döntés is születik a megsegítésükről a kabinet ülésén, a kormánypárt azt támogatni fogja-közölte Selmeczi Gabriella szerdai sajtótájékoztatóján.

A Fidesz szóvivője emlékeztetett, hogy a kormány tanácskozása ezekben a pillanatokban is zajlik, ahol arról tárgyalnak, hogyan lehet további segítséget adni a devizahiteleseknek. Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes, közigazgatási és igazságügyi miniszter múlt hét kedden beszélt arról, hogy a kormányzat keresi a megoldást arra, hogyan lehet jogszabállyal módosítani a devizahitelesek szerződésein.
Azt egyelőre nem tudni, hogy a kormány melyik variáció mellett fog dönteni, de bármelyiket is választja, a társadalmi és gazdasági szempontokat - köztük a bankok terhelhetőségét is - figyelembe veszi majd, és azt a Fidesz támogatni fogja, mert három év után sem engedi el a devizahitelesek kezét - mondta Selmeczi Gabriella, a kabinet eddigi intézkedései között említve a végtörlesztést, az árfolyamgátat és az eszközkezelőt.
A szóvivő a Gyurcsány-Bajnai-kormányok egyik legsúlyosabb örökségének nevezte a devizahitelesek problémáját, hozzátéve ugyanakkor, hogy "a bukott baloldal" most megpróbálja áttolni a saját felelősségét a jelenlegi kabinetre, holott "a lakosság drámai devizaadóssága a Gyurcsány-Bajnai-kormány szélsőséges gazdaságpolitikájának köszönhető", amellyel "egy ketyegő bombára ültette ezeket a családokat, zéró segítség nélkül".
Selmeczi Gabriella hozzáfűzte azt is, hogy a mostani "baloldali megállapodásban" egyetlen szó sincs a devizahitelesekről. Ennek szerinte az lehet az oka, hogy nem érdekli őket, vagy nem akarják nyilvánosságra hozni elképzeléseiket.
A Fidesz szóvivőjét arról is megkérdezték, hogy a Magyar Nemzet szerdán arról írt: különösen nagy kárt okozó csalás és magánokirat-hamisítás miatt emelt vádat a napokban a Békés Megyei Főügyészség négy férfi ellen, akik 2005-ben teljesítés nélkül vagy túlszámlázással építettek ki széles sávú internethálózatokat MSZP-SZDSZ-es irányítású településeken, kistérségben. Selmeczi Gabriella reagálásában azt mondta: úgy látszik, "a maffiabaloldal ügyei hétről hétre kerülnek elő".

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 12. 15:00, péntek | Belföld

Ötvenhatan tettek esküt Magyarország hivatalos mentőcsapatánál, a HUNOR-nál

A katasztrófavédelem központi mentőszervezeténél 56-an tettek esküt, miután részt vettek egy háromnapos szimulációs gyakorlaton Hajdúszoboszlón, a Katasztrófavédelmi Kiképző- és Raktárbázison -

2026. Június 12. 12:00, péntek | Belföld

NAV: július 1-től hatályba lép a 3 eurós uniós vámszabály

Július 1-től Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni

2026. Június 11. 13:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben

Felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben, ezen a nyáron a MÁV-nál olyan pályafelújítási program indult, amelynek célja, hogy legalább a legfontosabb, legnagyobb forgalmú vasútvonalakon csökkenjenek a lassújelek