Hírek
2021. Április 01. 12:00, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A francia kormány az egész országra kiterjeszti a korlátozásokat

A francia kormány a koronavírus-járvány megfékezése érdekében szombattól az ország egész területére kiterjeszti azokat a korlátozásokat, amelyek Párizsban és további tizennyolc megyében már második hete érvényben vannak
- jelentette be szerda esti televíziós beszédében Emmanuel Macron államfő.
Az intézkedések legalább négy hétig lesznek érvényben.
A kormány által "harmadik utas" megoldásnak nevezett szigorítás lényege, hogy a fertőzés terjedését olyan intézkedésekkel kívánják megfékezni, amelyekkel nem kényszerítik otthon maradásra az embereket.
A kormány az otthoni munkavégzést ajánlja, az éjszakai kijárási tilalom továbbra is este 7 óra és reggel 6 óra között lesz érvényben, a lakhelyet napközben viszont időkorlát nélkül el lehet hagyni, de csak 10 kilométeres körzetben, a kültéri gyülekezés hat főig engedélyezett, a megyék közötti közlekedés viszont tilos, kivételt csak a halaszthatatlan vagy a hivatalos ügyek jelentenek.
Az államfő azt is bejelentette, hogy az iskolák, óvodák és a bölcsődék három hétre bezárnak, első héten távoktatás lesz, utána két hétig tavaszi szünet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 13. 06:33, péntek | Külföld
Izrael megtámadta Iránt, célja Teherán nukleáris fegyverkezésének leállítása
Izrael légicsapásokat mért Iránra péntek hajnalban, hogy megakadályozza Teherán nukleáris fegyverkezését.
2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Külföld
A Pentagon rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését a következő pénzügyi évre
A Pentagon csaknem nyolcadával, rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését az októberben kezdődő 2026-os pénzügyi évre.
2025. Június 12. 07:28, csütörtök | Külföld
Parajd - Törékeny egyensúlyt tapasztaltak a szakértők
2025. Június 11. 07:04, szerda | Külföld
Donald Trump: a katonaság addig marad Los Angelesben, amíg veszély áll fenn
A katonaság addig marad Los Angelesben, amíg veszély áll fenn – közölte Donald Trump kedden.