Hírek
2018. Július 08. 07:31, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
A gyereknek és a felnőttnek is szükségük van ölelésre
A gyerekeknek és a felnőtteknek is szükségük van az ölelésre - mondta Csák Annamária gyermekpszichológus szombaton, az ölelés napján az M1 aktuális csatornán.
A szakember szerint az a gyermek, aki nem kap elegendő ölelést, lelki értelemben nehéz felnőttkorra számíthat. A mozdulat egyébként hormonális és idegrendszeri pozitív hatásokkal jár, és növeli a biztonságérzetet - fűzte hozzá.
A testi kontaktus elfogadottságát a kultúra is meghatározza, a mediterrán országokban gyakoribb az érzelmek ilyen módon való kifejezése, míg északon jobban védik a személyes teret - mondta Csák Annamária.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 30. 07:34, csütörtök | Belföld
Miniszteri biztos: országszerte folyik a vasútállomások felújítása
2025. Október 30. 07:29, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: megindítjuk a háborúellenes országjárást
Megindítjuk a háborúellenes országjárást - erről posztolt Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebook-oldalán.
2025. Október 29. 07:33, szerda | Belföld
Ukrajnaellenes szövetséget hozna létre Szlovákia, Csehország és Magyarország
Magyarország meg akarja erősíteni politikai szövetségeit Brüsszelben, és azon dolgozik, hogy Csehországgal és Szlovákiával összefogva szövetséget hozzon létre az Európai Unióban, hogy megállítsa Brüsszel ukránpolitikáját

