Hírek
2025. Január 16. 10:18, csütörtök | Helyi
A havas útról lecsúszva felborult egy autó Döbrököznél

Január 15-én a havas úttesten megcsúszott, fának ütközött, majd az oldalára borult egy személyautó Döbröközön, a 6532-es számú út 16. kilométerénél.
Az gépkocsiban ketten utaztak, akik önerejükből hagyták el a járművet. A baleset helyszínére a dombóvári hivatásos tűzoltók vonultak, akik áramtalanították és a kerekeire állították a személygépkocsit.
Idén nyolc alkalommal kellett beavatkoznia a vármegyei tűzoltóegységeknek közlekedési baleseteknél, amelyek során két utas sérült meg. A megváltozott időjárási feltételek, rossz látási viszonyok (köd, szürkület), jéggel, vagy hóval érkező csapadék mellett fokozott óvatosságra van szükség, csak az útviszonyoknak megfelelő műszaki állapotban lévő gépjárművel szabad közlekedni, és a megválasztott sebesség mindig legyen összhangban a közlekedést befolyásoló tényezőkkel.
Továbbá adott esetben útra dőlt fákkal is számolni kell az erdős szakaszokon. 2025-ben öt idáig esetben vonultak a tűzoltók úttestre dőlt fák eltávolításához.
Fotó: Dombóvári Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 24. 14:00, csütörtök | Helyi
Egy dombóvári és két pécsi drogterjesztőt fogtak el
Egy dombóvári férfi két pécsitől vette a kristályt, majd helyben és a környező településeken adta tovább.
2025. Április 24. 09:39, csütörtök | Helyi
Medence vegyszerek és kiegészítők a Let's Do It Bálint Barkácsáruházban
Cím: Dombóvár, Köztársaság út 17.
2025. Április 23. 09:22, szerda | Helyi
Kérjük, segítsen megtalálni szeretett cicánkat!
Mágocsiak vagyunk, nagyon hazavárjuk.
2025. Április 22. 09:22, kedd | Helyi
Beszélgetés Fekete Istvánról a Könyvjelző című műsorban
Takaró Mihály író, irodalomtörténész Könyvjelző című műsora számára készült riport Horváth Tiborral az ajkai Fekete István Irodalmi Társaság elnökével és Bodó Imre múzeumalapító, helytörténésszel.