Hírek
2014. December 08. 11:26, hétfő |
Helyi
Forrás: Tóth Erzsébet
A kaposszekcsői Csillagvirág Óvodában járt a Mikulás!
December 5-én délelőtt hosszú útjának egyik állomásaként a kaposszekcsői oviba is ellátogatott a Mikulás.
A gyerekek már nagy izgalommal várták, még a cipőket is kirakták az ovi ablakába. Hogy gyorsabban múljon az idő, az óvónők és dadák egy izgalmas mesével szórakoztatták a gyerekeket.
A történet szerint a Mikulás 3 manója közül az egyik megbetegszik, ezért a két inasnak kell elmenni az erdőszéli Édességboltba a mikuláscsomagokért. Közben három kisördög szeretné megszerezni a játékokat és kihallgatják a manók tanácskozását. Fondorlatos módon elcsalják az inasoktól az ajándékokat és hazaviszik, hogy csak ők játszhassanak velük. Kiderül a csalás és a manók megpróbálják visszaszerezni a Mikulás zsákját. Telefonszerelőként elmennek az ördögökhöz, trükkösen megkötözik őket és visszalopják a zsákokat. Mire a Mikulás megérkezett, minden a helyére került.
A műsor után az ovisok köszöntötték az őszszakállú vendéget és énekeltek neki. A Télapó elhozta az Orchidea Nyugdíjasklub ajándékát is, amit néhány klubtag segített kiosztani.
Távozása előtt minden kiscipőbe került ajándék, amit a gyerekek délután hazavihetnek.
A télapó zsákjából kikerülő játékokkal pedig a Süni és a Csiga csoportosok az oviban fognak játszani.
Estére otthon is kerül a cipőkbe valami?
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 11. 13:52, szerda | Helyi
Városi megemlékezés lesz március 15-én Dombóváron
Emlékezzünk együtt a hősökre március 15-én 9.30-kor a dombóvári Szigeterdőben a Kossuth-Szoborcsoportnál. Ezt követően 10.30-kor ünnepi szentmise a Jézus Szíve Katolikus templomban.
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Március 04. 16:45, szerda | Helyi
Az Őszikék Idősek Klubja szeretettel várja a dombóvári időseket
Gondolkodást serkentő foglalkozásokon, memóriát fejlesztő programokon lehet részt venni a Dombóvár, Szabadság u. 8. alatti idősek klubjában.
2026. Március 03. 09:00, kedd | Helyi
Pálinka- és Borversenyt tartottak Nakon
Nak Község Önkormányzata az idei évben is megszervezte a hagyományossá vált pálinkaversenyét. Pár év kihagyás után pedig borversenyt is tartottak a településen.













