Városlista
2025. június 13, péntek - Antal, Anett

Hírek

2011. Szeptember 26. 07:21, hétfő | Életmód
Forrás: OrientPress

A krónikus betegségek csődbe viszik az egészségügyet

A krónikus betegségek csődbe viszik az egészségügyet

Rák, diabétesz, mentális betegségek, szívproblémák és légúti megbetegedések - öt krónikus betegség, amely a Gazdasági Világfórum tanulmánya szerint a következő húsz évben 47 trillió dollárt fog felemészteni.

Az öt krónikus, vagy más megfogalmazásban nem fertőző betegség több mint 36 millió embert öl meg évente, és további több tízmillióan fognak áldozatául esni a jövőben. Ez a globális éves GDP négy százalékát fogja kitenni a következő két évtizedben - olvasható a Világgazdasági Fórum jelentésében.

Ez nem egészségügyi, hanem gazdasági kérdés, és a társadalom minden részét érinti - hívta fel a figyelmet a probléma súlyosságára Eva Jane-Llopis, aki a szervezeten belül a krónikus betegségekkel foglalkozik.

A kutatást vasárnap tették közzé, az ENSZ kétnapos tanácskozása előtt, amelyen a nem fertőző betegségek hatása és kezelése volt a téma. A világszervezet célja egy globális akcióterv kidolgozása, hogy csökkentsék ezen 'költséges betegségek' hatásait.

Bár sokan úgy hiszik, hogy ezek a betegségek főleg a gazdag országokra jellemzőek a zsíros és cukros ételek, valamint az alkohol túlzott fogyasztása, a mozgásszegény életmód és a dohányzás miatt, a szegényebb nemzetek is mélyen érintettek: a nem fertőző betegségek okozta halálozások 80 százaléka az alacsony vagy közepes jövedelmű országokban fordul elő - tájékoztatott az Inforádió.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 13. 06:37, péntek | Életmód

Parajd - Román környezetvédelmi miniszter: a magyar felet is értesítik a Maroson érkező sós vízről

A román hatóságok a magyar felet is értesítik a Kis-Küküllőből a Marosba került víz magas sótartalmáról, amely a következő 48 órában is fennmarad, és várhatóan péntek este Nagylaknál éri el a román-magyar határt

2025. Június 11. 07:02, szerda | Életmód

Megjelenik a Leapmotor kínai autómárka Magyarországon

Megkezdi a Leapmotor autómárka értékesítését a Magyarországon az Emil Frey csoport, a Közép-Európa több országában is tevékenykedő autóimportőr cég kínálatában ez lesz az első kínai márka

2025. Június 10. 07:13, kedd | Életmód

Elhalasztották az Axiom-4 űrmisszió indulását, így az legkorábban szerdán történhet meg

Elhalasztották az Axiom-4 űrmisszió indulását, így az legkorábban szerdán történhet meg – közölte a SpaceX hétfőn.