Hírek
2022. Május 02. 08:03, hétfő |
Helyi
Forrás: MTI/Fotó: MTI/Rosta Tibor
A magyar nyelv és irodalom írásbelikkel kezdődnek az érettségik

Hétfő reggel országszerte kezdődnek az írásbeli érettségi vizsgák. Az első érettségi napon magyar nyelv és irodalomból középszinten mintegy 71 ezren, emelt szinten több mint 2200-an adnak számot tudásukról.
A magyarérettségire közép- és emelt szinten is 240 perc áll rendelkezésre, és maximum 100 pontot lehet elérni mindkét szinten.
Középszinten két különböző feladatlapot kell a diákoknak megoldaniuk. Az elsőre 90 percet kapnak. A feladatlap egy 60 perces szövegértési és egy 30 perces szövegalkotási feladatból áll. Utóbbinál két típusból kell egyet választani: egy érvelést vagy egy gyakorlati szövegműfaj elkészítését, 120-200 szavas terjedelemben.
A második feladatlap megoldására 150 percet kapnak az érettségizők. Ennél szintén választani lehet, egy műértelmező szöveget kell megírni, amelynek 400-800 szóból kell állnia. Ez lehet egy mű adott szempontú értelmezése vagy két mű adott szempontú összehasonlító értelmezése.
A magyarvizsgákat kedden a matematika írásbelik követik.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 25. 14:56, péntek | Helyi
A Dombóváron született Franjo Vlasic horvát bán emléke előtt tisztelegtek
A horvát bán emléke előtt hajtottak főt Tolna Vármegye és Dombóvár elöljárói, és a horvát közösség kiemelt vendége Drago Horvat főkonzul.
2025. Április 24. 14:00, csütörtök | Helyi
Egy dombóvári és két pécsi drogterjesztőt fogtak el
Egy dombóvári férfi két pécsitől vette a kristályt, majd helyben és a környező településeken adta tovább.
2025. Április 24. 09:39, csütörtök | Helyi
Medence vegyszerek és kiegészítők a Let's Do It Bálint Barkácsáruházban
Cím: Dombóvár, Köztársaság út 17.
2025. Április 23. 09:22, szerda | Helyi
Kérjük, segítsen megtalálni szeretett cicánkat!
Mágocsiak vagyunk, nagyon hazavárjuk.