Hírek
2012. Május 25. 14:11, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
A majmok valóban úgy viselkednek, mint az emberek
A csimpánzoknak és az orángutánoknak valóban olyan társas tulajdonságaik vannak, mint az embereknek - mondják kutatók.
Szakértők között évekig folyt a vita, hogy a majmok tényleg emberi tulajdonságokkal rendelkeznek-e vagy viselkedésük csupán az emberek megfigyelésének antropomorf kivetítései.
A kutatócsoport egy statisztikai tecnika segítségével objektíven, emberi 'részrehajlás' nélkül figyelték meg a majmok viselkedését és azt mondják, a majmok és az emberek tulajdonságai valóban megegyeznek.
A csimpánzoknak ugyanolyan társadalmi problémáik vannak, mint nekünk, ők is barátokat és párt keresnek maguknak és igyekeznek kivívni illő helyüket társaik között - írja a BBC.
OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Több helyen gyulladtak ki erdők, bozótosok, tarlók az országban
2026. Július 30. 06:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Az egyre fokozódó hőségben takarékos vízhasználatot kérnek a szolgáltatók
2026. Július 30. 04:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Szakértő: az alacsony vízállás miatt először állt le teljes blokk a Paksi Atomerőműben
2026. Július 29. 14:00, szerda | Belföld
Kapitány István: biztonságban van Magyarország energiaellátása a paksi erőmű teljesítménycsökkentése ellenére is
Biztonságban van Magyarország energiaellátása - írta a gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán kedden, azt követően, hogy a Duna alacsony vízállása miatt csökkentették a paksi atomerőmű teljesítményét.

