Városlista
2025. április 26, szombat - Ervin

Hírek

2021. Június 11. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

A sok napsütés után hidegfront jön

A sok napsütés után hidegfront jön

A hétvégén is sok lesz a napsütés. A vasárnapra érkező hidegfront csak néhány fokos lehűlést okoz - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.

Pénteken az ország nagy részén sok lesz a napsütés. Elszórtan - nagyobb eséllyel a Nyugat-Dunántúlon - fordulhat elő zápor, zivatar. Többfelé megélénkül, zivatar környékén megerősödik, akár viharossá fokozódik a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet 10-17, a legmagasabb hőmérséklet 24-29 fok között alakul.

Szombaton is több órára kisüt a nap, helyenként valószínű zápor, zivatar. Szombat estétől vasárnap reggelig egy hidegfront szakadozott felhő-, illetve csapadéksávja vonulhat át az ország felett északról dél, délkelet felé, szintén záporokkal, zivatarokkal. A szél nagy területen élénk, zivatar térségében erős vagy viharos lehet. A leghidegebb órákban 11-18 fok lesz. Napközben 26-30 fokig melegszik a levegő.

Vasárnap napközben a sok napsütés mellett helyenként valószínű záporeső, nagyobb eséllyel az ország keleti felén. A szél erős, sok helyen viharos lesz. Hajnalban 12-19, a délutáni órákban 21-27 fok lesz - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld

Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra

Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra

2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld

Varga Mihály: a tartós árstabilitás elérése áll a monetáris politika fókuszában

Az elmúlt hetekben fokozódó geopolitikai feszültségek növelték a globális kockázatokat -

2025. Április 26. 10:07, szombat | Belföld

Giorgia Meloni olasz miniszterelnökkel tárgyalt Orbán Viktor

2025. Április 26. 10:05, szombat | Belföld

Ferenc pápa búcsúztatása - Ma helyezik végső nyugalomra a katolikus egyházfőt

Ma helyezik végső nyugalomra Ferenc pápát, a gyászszertartás délelőtt 10 órakor kezdődik a vatikáni Szent Péter-bazilika előtti téren.