Hírek
2020. Április 27. 09:13, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
A szabad Országgyűlés megalakulására emlékező nyilatkozatról tárgyal a Ház
Az Országgyűlés hétfőn tárgyal arról a politikai nyilatkozatról, amellyel kormánypárti politikusok a szabad Országgyűlés harminc évvel ezelőtti megalakulásának kívánnak emléket állítani.
Az előző héten kezdődött ülés harmadik napja délelőtt 11 órakor, napirend előtti felszólalásokkal kezdődik.
A képviselők ezt követően két órában fordulhatnak azonnali kérdésekkel a kormány tagjaihoz, majd kérdések hangozhatnak el másfél órában.
Az ülésnap végén tarthatják meg annak a politikai nyilatkozatnak az összevont vitáját, amelynek egyik előterjesztője képviselőként Orbán Viktor miniszterelnök. Az Országgyűlés május 2-án, ünnepi ülésen fogadhatja el az indítványt, amely az első szabadon választott népképviselet 1990. május másodiki megalakulására emlékeztet, újra kimondva, hogy ez az időpont Magyarország új demokráciájának és alkotmányos rendjének kezdete.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 29. 07:33, szerda | Belföld
Ukrajnaellenes szövetséget hozna létre Szlovákia, Csehország és Magyarország
Magyarország meg akarja erősíteni politikai szövetségeit Brüsszelben, és azon dolgozik, hogy Csehországgal és Szlovákiával összefogva szövetséget hozzon létre az Európai Unióban, hogy megállítsa Brüsszel ukránpolitikáját
2025. Október 29. 07:30, szerda | Belföld
Gulyás Gergely szerint az Európai Bizottság mindent megtesz a jelenlegi kormány eltakarításáért
2025. Október 29. 07:30, szerda | Belföld
Orbán Viktor: nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat
Nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében kedden este.
2025. Október 28. 07:32, kedd | Belföld
Ismét sürgeti az árrésstop kivezetését a kereskedelmi szövetség
Az élelemiszer árak március óta 5 százalék alatti ütemben nőnek, szeptemberben pedig az éttermi árakkal kiegészített infláció is 4,7 százalékra mérséklődött.

