Városlista
2025. április 25, péntek - Márk

Hírek

2021. Október 03. 05:00, vasárnap | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

A szerb miniszterelnök nem hisz már a korlátozások hatékonyságában, csak az oltáséban

A szerb miniszterelnök nem hisz már a korlátozások hatékonyságában, csak az oltáséban

Nem hisz a korlátozásokban a szerb miniszterelnök, Ana Brnabic kijelentette, kizárólag az oltások lehetnek hatékonyak a koronavírus-járvány legyőzésében.

A szerbiai közszolgálati televízió szombati beszámolója szerint a kormányfő közölte, nem lehet olyan korlátozásokat bevezetni, mint egy évvel ezelőtt, amikor még nem létezett oltás, mert azzal olyan üzenetet közvetítenének, hogy a vakcina nem ér semmit, nem kell beoltatniuk magukat az embereknek. Oltás nélkül pedig egyik járványhullám érné a másikat mindaddig, amíg mindenki meg nem fertőződne. Ezért véleménye szerint azt kell elérni, hogy mindenki beoltassa magát, és végérvényesen véget érjen a járvány.

A regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma Szerbiában szombatra 7271-gyel 949 260-ra, Koszovóban 42-vel 160 114-re, Észak-Macedóniában 412-vel 191 846-ra, Montenegróban 447-tel 131 947-re, Bosznia-Hercegovinában pedig 761-gyel 234 512-re növekedett.

A járvány halálos áldozatainak száma Szerbiában az utóbbi 24 órában 46-tal 8280-ra, Koszovóban kettővel 2955-re, Észak-Macedóniában 12-vel 6653-ra, Montenegróban öttel 1928-ra, Bosznia-Hercegovinában pedig 28-cal 10 519-re növekedett.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 25. 07:48, péntek | Külföld

Teljes és feltétel nélküli tűzszünetet sürgetett az ukrán elnök

A béketárgyalások első lépésének teljes és feltétel nélküli tűzszünetnek kell lennie, amit azonban Oroszország jelenleg nem hajlandó elfogadni

2025. Április 25. 07:46, péntek | Külföld

Kreml: kritikusan veszélyes, hogy a hajlandók koalíciója katonákat tervez küldeni Ukrajnába

Elfogadhatatlan és kritikus veszélyt hordoz magában a \"hajlandók koalíciójának\" az az elképzelése, hogy katonai alakulatokat vezényeljen Ukrajnába - jelentette ki Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő csütörtökön újságíróknak.

2025. Április 24. 07:36, csütörtök | Külföld

Amerikai alelnök: Ukrajnának és Oroszországnak egyaránt le kell mondania ellenőrzése alatti területről

Az Egyesült Államok nagyon világos javaslatot tett Oroszországnak és Ukrajnának a békemegállapodás előmozdításának útjáról, ez területek cseréjét és a konfliktus befagyasztását írja elő nagyjából a jelenlegi frontvonalak mentén

2025. Április 24. 07:33, csütörtök | Külföld

Szijjártó Péter: egyelőre nincsen tudomásunk magyar sérültről az isztambuli földrengést követően

Egyelőre nincsen tudomásunk magyar sérültről az isztambuli földrengést követően, azonban a térségben fokozott elővigyázatosságra van szükség - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán.