Városlista
2025. október 31, péntek - Farkas

Hírek

2018. Május 04. 13:07, péntek | Helyi
Forrás: Dombó Média

A tanulók átvették a hatalmat a gimnáziumban

A tanulók átvették a hatalmat a gimnáziumban

Idén is - mint korábban minden évben - április utolsó hetében kezdtek el kampányolni az Illyés Gyula Gimnáziumban azok a tanulók, akik a Diáknap alkalmából az igazgatói székre pályáznak.

Az oktatási intézmény vezetőjétől április 27-én egy napra a társai által megszavazott diákigazgató vette át a hatalmat.

Négy jelölt indult a választáson, akik közül döntő többséggel - a leadott voksok 51%-val - Hódi Balázs nyert, így ő kapta meg a középiskola kulcsait dr. Szenyéri Zoltántól. Mielőtt azonban ez megtörtént volna, az ünnepi alkalomra Mercedessel és két fegyveres őrrel érkezett meg az épület udvarára a fiatalember, aki a kapott hatalmával élve azonnal eltörölte a reggeli becsengetést. A diákigazgató beiktatási beszédében gratulált vetélytársainak és hozzáfogott napi teendőinek elvégzéséhez. Elsőként „Az év tanára-díjról” szóló oklevelet osztotta ki, amit idén Erdélyi Tamás földrajz-történelem szakos pedagógus érdemelt ki.
A Diáknap további részében rengeteg program várt a tanulókra, akik különböző szellemi vetélkedőkön és sportversenyeken vettek részt, de volt oldtimer és offroad autókiállítás, kézműves foglalkozás, valamint filmklub is. A fiatalok hangulatát Kovács „Gaboss” Gábor rap fellépésével emelte, a szövegmondó-énekes előadása alatt „partyporos” eseménnyel is szórakoztatta lelkes közönségét.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 31. 08:00, péntek | Helyi

Előzzük meg a Halottak napi tüzeket

Az elkövetkező napokban várhatóan sokan kilátogatnak a temetőkbe, többen otthon is mécseseket, gyertyákat gyújtanak. Ahhoz, hogy méltó módon emlékezhessünk meg, fontos mindent megtenni a tüzek megelőzéséért.

2025. Október 30. 11:52, csütörtök | Helyi

Miniszteri Elismerő Oklevélben részesült Dr. Márky Imre

Miniszteri Elismerő Oklevelet adományozott Dr. Márky Imre, a Dombóvári Szent Lukács Kórház Sebészet Jellegű Mátrix Osztály osztályvezető főorvosa részére Dr. Pintér Sándor belügyminiszter,

2025. Október 30. 09:00, csütörtök | Helyi

Emléktáblát avattak Göllén az egykori jószágigazgatónak

Október 20-án a göllei Általános Iskola és Óvoda falán a dombóvári Fekete István Kulturális Egyesület közreműködésével emléktáblát avattak Vitéz Kozáry Ferenc kerületvezető jószágigazgató, író emlékére.

2025. Október 29. 13:00, szerda | Helyi

Őri Nándor a harmadik dombóvári származású díszpolgár Göllében

Gölle Község Önkormányzata elfogadta Bodó Imre elnök és Banda Zoltán alpolgármester felterjesztését és Őri Nándort szavazták meg a község legújabb díszpolgárának.