Városlista
2025. augusztus 5, kedd - Krisztina

Hírek

2015. Október 06. 17:26, kedd | Helyi
Forrás: Dombóvári Belvárosi Általános Iskola

A zene világnapján hangszerek helyettesítették a csengőt a Belvárosiban

A zene világnapján hangszerek helyettesítették a csengőt a Belvárosiban

Október 1-jét, a zene világnapját 1975 óta ünneplik a nagyvilágban. Ének-zenei tagozatos iskola lévén a Belvárosiban különösen fontosnak tartják e jeles napot.

A 7.a muzsikusai furulya-, dob-, klarinét- és fuvolaszóval jelezték a ki- és a becsengetés idejét.

A nagyszünetben Szenyériné Szabolcska Julianna hangsúlyozta, hogy a zene hidat teremt az emberek s a nációk között. Egy híres gondolkodót idézett: „A zene erkölcsi törvény. Lelket kölcsönöz a mindenségnek, szárnyat az élménynek, szállni tanítja a képzeletet, bájt ad a szomorúnak, derűt és életet mindennek.”

Az aulát vidám dallamok töltötték be, évfolyamonként különböző népdallal készültek a gyerekek. A pedagógusok éneke utáni közös produkció, a Tavaszi szél vizet áraszt közel 700 torokból csendült fel.

Erdősné Fedeles Zita

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 05. 08:00, kedd | Helyi

A BestByte Dombóvár legújabb ajánlata

Régi hűtődet akár 20.000 Ft-ért beszámítjuk!

2025. Augusztus 04. 10:06, hétfő | Helyi

2025. Július 30. 07:56, szerda | Helyi

Baráti találkozót tartottak a Dombóvár-Szőlőhegyről elszármazottak és a városrész lakói

Szent Anna napján baráti találkozóra gyűltek össze a Dombóvár-Szőlőhegyről elszármazottak és a városrész lakói.

2025. Július 28. 11:30, hétfő | Helyi

Vadászkamarai látogatás a Fekete István Múzeumban

Dr. Király István a Tolna Vármegyei Vadászkamara titkára július 22-én felkereste a Fekete István Múzeumot.