Városlista
2025. október 30, csütörtök - Alfonz

Hírek

2020. November 28. 08:00, szombat | Helyi
Forrás: Tolna Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság

Advent idején nagyobb a lakástüzek veszélye

Advent idején nagyobb a lakástüzek veszélye

Vasárnap gyújtjuk meg az adventi koszorú első gyertyáját, ezzel elkezdődik az ünnepi készülődés, a várakozás időszaka.

Ha azonban nem biztonságos koszorút veszünk vagy készítünk, esetleg nem megfelelő helyre tesszük az adventi díszt, könnyen bekövetkezhet a baj, amikor már csak a tűzoltók segíthetnek.

Ősszel és télen szinte naponta riasztják lakástüzekhez megyénk tűzoltóit. A lángok legtöbbször egy-két négyzetméteren pusztítanak, de havonta két-három lakás is lakhatatlanná válik tűz miatt. Haláleset Tolna megyében az idei évben szerencsére még nem fordult elő. A káresetek odafigyeléssel könnyen megelőzhetőek lennének.

Idén már 145 otthon jellegű létesítmény kapcsán tudunk beszámolni tűzesetekről összesen 1976 négyzetméteren pusztítottak a lángok, 20 esetben bejelzett szénmonoxid érzékelő készülékhez, 24 esetben pedig kéménytüzekhez vonultak megyénk tűzoltói.

A hétvégén otthonunkat egy tűzveszélyes dekorációval, az adventi koszorúval egészítjük ki. Mindegy, hogy mi magunk készítjük el a koszorút, vagy készen vásároljuk azt, a legfontosabb, hogy a gyertyák alatt legyen egy nem éghető alátét.

Nem elég, ha biztonságos egy koszorú, az elhelyezésére is figyelni kell. A koszorú környékén ne legyen semmilyen éghető anyag, hiszen a tűz könnyen átterjed a koszorúról az asztalon lévő tárgyakra, függönyre, ablakkeretre. A legbiztosabb megoldás, ha csak akkor ég a koszorún a gyertya, amikor a szobában tartózkodunk. Sose hagyjuk az égő gyertyákat felügyelet nélkül.

A lakásban lévő, egyre több műanyagot tartalmazó tárgy és bútor miatt gyorsabban terjed a tűz, mint ötven évvel ezelőtt, és több mérgező füst is keletkezik. Minél hamarabb észrevesszük, hogy kigyulladt valami a lakásban, annál nagyobb eséllyel tudjuk saját kezűleg eloltani, több időnk van kimenekülni és a tűzoltókat hívni, akik egy kisebb kiterjedésű tűz esetén több értéket tudnak megmenteni. A tüzek korai észlelésének legjobb módja, ha beszerzünk egy füstérzékelőt, akár ajándékként.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 30. 11:52, csütörtök | Helyi

Miniszteri Elismerő Oklevélben részesült Dr. Márky Imre

Miniszteri Elismerő Oklevelet adományozott Dr. Márky Imre, a Dombóvári Szent Lukács Kórház Sebészet Jellegű Mátrix Osztály osztályvezető főorvosa részére Dr. Pintér Sándor belügyminiszter,

2025. Október 30. 09:00, csütörtök | Helyi

Emléktáblát avattak Göllén az egykori jószágigazgatónak

Október 20-án a göllei Általános Iskola és Óvoda falán a dombóvári Fekete István Kulturális Egyesület közreműködésével emléktáblát avattak Vitéz Kozáry Ferenc kerületvezető jószágigazgató, író emlékére.

2025. Október 29. 13:00, szerda | Helyi

Őri Nándor a harmadik dombóvári származású díszpolgár Göllében

Gölle Község Önkormányzata elfogadta Bodó Imre elnök és Banda Zoltán alpolgármester felterjesztését és Őri Nándort szavazták meg a község legújabb díszpolgárának.

2025. Október 29. 08:00, szerda | Helyi

A MOSA Gyalogló Klubhálózatának nyílt napja lesz Sásdon

A Monspart Sarolta Egészséges Életmódért Alapítvány, a MOSA Gyalogló Klubhálózata által 2025. november 6-án tartja Gyaloglóklub Találkozóját Sásdon.