Városlista
2025. szeptember 14, vasárnap - Szeréna

Hírek

2017. Március 25. 15:14, szombat | Belföld
Forrás: mti

Aligátorbőrből készült óraszíjakat foglalt le a NAV

Aligátorbőrből készült óraszíjakat foglalt le a NAV

Aligátorbőrből készült óraszíjakat foglalt le a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

A NAV szombati, az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írták, hogy a csomag, amely 227 óraszíjat - és tizenkét óraalkatrészt - tartalmazott, Svájcból érkezett a ferihegyi repülőtérre.

A küldemény vizsgálata során felmerült a gyanú, hogy az óraszíjak védett állat részét tartalmazhatják, amelyeknek az Európai Unióba behozatalához CITES engedélyek bemutatása szükséges, de a küldeményhez nem csatoltak ilyen papírokat.

A termékek azonosítása érdekében a pénzügyőrök megkeresték a Földművelésügyi Minisztériumot és a Magyar Természettudományi Múzeumot, amelyek szakértői véleményükben megállapították, hogy a küldeményben talált termékek közül 186 óraszíj a védett mississippi aligátor bőréből készült.

Az óraszíjakat a NAV lefoglalta, és természetkárosítás bűntettének gyanúja miatt feljelentést tett a rendőrségen.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 13. 09:27, szombat | Belföld

Ejtőernyős gyakorlattal folytatódott az Adaptive Hussars 2025

Ejtőernyős ugrást hajtottak végre a Különleges Műveleti Parancsnokság katonái pénteken a Várpalota határában lévő nullponti lő- és gyakorlótéren.

2025. Szeptember 13. 09:26, szombat | Belföld

Lázár János részletes, szigorú és őszinte vizsgálatot kért a magyarkúti vonatbaleset ügyében

Minden részletre kiterjedő, \"szigorú és őszinte vizsgálatot\" kért a MÁV vezetésétől a Magyarkút megállónál péntek reggel történt vonatbaleset ügyében az építési és közlekedési miniszter.

2025. Szeptember 13. 09:24, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a háborús fenyegetettség közvetlen

A Lengyelországot ért szerdai dróntámadás példázata annak, milyen veszélyes körülmények között élünk nap mint nap, a háborús fenyegetettség közvetlen

2025. Szeptember 12. 07:23, péntek | Belföld

Agrometeorológia: az Alföldön csak lassan mérséklődik az aszály

A hét első felének esői, záporai sokfelé adtak alapos öntözést, de a Duna-Tisza közének déli felén továbbra is igen száraz a talaj.