Hírek
2016. Szeptember 22. 09:10, csütörtök |
Helyi
Forrás: MTI, fotó: www.facebook.com/alsomocsolad
Alsómocsolád elnyerte a UNICEF gyerekbarát település címét

Gyerekbarát településeket díjazott az UNICEF a gyermekek világnapján.
A Baranya megyei Alsómocsolád, a Csongrád megyei Bordány és Hajdúnánás önkormányzata vehette át az UNICEF Gyerekbarát Település címet, és az ezzel járó kétmillió forintos támogatást a gyermekek világnapja alkalmából kedden Budapesten.
Az UNICEF Magyar Bizottság Alapítvány MTI-hez eljuttatott közleménye szerint idén 21 önkormányzat pályázott a címre. A nyertesek többek között azt vállalták, hogy gyermekjogi stratégiát dolgoznak ki a helyi gyermek- és ifjúsági önkormányzattal közösen, bevonják a fiatalokat egy ifjúsági cselekvési terv kidolgozásába, gyerekbarát költségvetést terveznek, valamint figyelembe veszik a döntéshozatalnál a gyerekek véleményét is.
Kiemelték, az UNICEF Gyerekbarát Település programja - amelynek együttműködő partnere az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) - "az egyik legmegfelelőbb eszköz a gyermeki jogok védelmére, hiszen helyi szinten, a gyermekekhez legközelebb nyújt lehetőséget arra, hogy a gyermekek és a gyermekes családok a konkrét, őket érintő ügyekben élvezhessék jogaik védelmét".
A közleményben írtak arról is, hogy az UNICEF nemrég egy online felmérésben kérdezte meg az embereket, hogy szerintük lakóhelyüknek mely területeken kell még fejlődnie ahhoz, hogy igazán gyermekbaráttá váljon. Az eredmények szerint a legnagyobb problémát a szabadidős lehetőségek hiánya, a parkok és a játszóterek nem megfelelő állapota, valamint a közbiztonság hiánya jelenti.
A szabadidős lehetőségeket leginkább Komárom-Esztergom és Veszprém megyében hiányolták, a parkok, zöldterületek és játszóterek állapotát Budapesten és Északnyugat-Magyarországon kifogásolták, a közbiztonság kérdése pedig a kis településeken élőknek meghatározó kérdés - ismertették a részleteket.
A gyermekek világnapját az UNICEF, az ENSZ Gyermekalapja kezdeményezésére ünneplik 1954 óta szeptember 20-án. A kezdeményezés célja, hogy ezen a napon a felnőttek a gyermekekre gondoljanak, az ő támogatásukra, jogaik védelmezésére, lehetőségeikre, jövőjükre, és arra is, hogy milyen országot, világot adnak át nekik. E napon az ENSZ felhívást intéz a világ országaihoz annak érdekében, hogy támogassák és védelmezzék a gyermekek 1959. évi ENSZ-deklarációban megfogalmazott jogait.
Az UNICEF 1996-ban indította el a gyermekbarát városok programját, a kezdeményezéshez Magyarország 2015-ben csatlakozott.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 13. 13:16, péntek | Helyi
Kábítószer Ellenes Napot tartottak Dombóváron
Június 11-én immár negyedik alkalommal rendezték meg a Kábítószer Ellenes Napot a Dombóvári Művelődési Házban. A Dombóvári Rendőrkapitányság és a KEF közös programján közel 300 érdeklődő vett részt.
2025. Június 13. 08:15, péntek | Helyi
Támogatásokat és intézkedéseket jelentett be a Dombóvári Gazdakör agrárfórumán Hubai Imre
Eredményes agrárium nélkül nincs sikeres vidék, nincs biztonságos élelmiszer-ellátás és nincs élhető nagyváros sem.
2025. Június 12. 14:21, csütörtök | Helyi
Fekete István Múzeum - a hónap műtárgya
Június hónap műtárgyának Keszthelyi Jenő (1944-2022) intarziaművész, vadász, szakíró Láng Rudolf „Sólyom” tanár, vadászíróról készített képét választotta a múzeum.
2025. Június 12. 09:11, csütörtök | Helyi
Már megvásárolható az idei zsenge, zamatos és édes naki cukorborsó
Vegyék, vigyék, egyék – amíg a készlet tart! Átvétel: Naki Önkormányzatnál. Rendelés, érdeklődés: 0674-585-003