Hírek
2013. Március 30. 16:00, szombat |
Helyi
Forrás: MTI
Ár- és belvízvédelmi beruházási terv készül a Kaposra
Ár- és belvízvédelmi beruházás terv készül a Kapos folyóra, a beavatkozás a következő, 2014 és 2020 közötti európai uniós költségvetés forrásaiból valósulhat meg
- közölte a Közép-Dunántúli Vízügyi Igazgatóság igazgatója az MTI-vel pénteken.
Csonki István elmondta: a projektet előkészítő lehetőségtervet az Öko Zrt. még az idén elkészíti.
Elmondta, a Kapos depóniái - azaz a mederből kitermelt, és peremén elhelyezett föld - csak középvízszintig tartják vissza a levonuló árhullámok esetén a vizet, amely afelett a medren kívülre kerül. Miután a meder talaja tőzeges, tartós árvíz esetén azon keresztül is távozik a víz.
A folyó tervezésekor, közel száz éve rét és legelő vette körül a Kapost, az utóbbi évtizedekben azonban a földeket művelés alá vonták, így jelentős szántóterületen okoz kárt a belvíz.
Ismertetése szerint a probléma megoldásának egyik lehetősége, hogy a többletvizet tározókban helyezik el, majd az ár levonulása után engedik le. A másik alternatíva, hogy visszaállítják a szántók régi művelési ágát, azaz rétté, legelővé alakítják. Ennek lenne kisajátítási költsége is - jegyezte meg az igazgató.
A projekt kidolgozása előtt a terveket el kell fogadtatni a térségben - tette hozzá.
Csonki István beszámolt arról is, hogy az idén elkezdődnek, és év végéig be is fejeződnek a Duna-projekt Tolna megyei, 6,4 milliárd forintos munkálatai. A projekt keretében a teljes dunai védvonalon a mértékadó árvízszint felett egy-másfél méterrel építik ki a töltést, ami azt jelenti, hogy azután sehol nem kell homokzsákokkal védekezni. A töltés teljes szakaszán aszfaltburkolat épül, ami kerékpárútként is használható lesz.
Képgaléria:http://www.infodombovar.hu/kepek_lista/permalink:rvizveszely-a-kapos-menten-2013-03-30/
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 26. 18:51, hétfő | Helyi
Pályázzon privát fotógyűjteményével a Néprajzi Múzeum kiírásán!
Felhívásában a Néprajzi Múzeum olyan magánszemélyek vagy családok jelentkezését várja, akik szívesen bemutatnák az 1990 és 2005 közötti időszakból származó fényképeiket
2026. Január 21. 14:06, szerda | Helyi
Heti állásajánlatok Dombóváron és környékén
Ha munkahelyet váltanál, vagy épp állást keresel, nézd meg a friss állásajánlatokat!
2026. Január 21. 00:00, szerda | Helyi
Már a dombóvári könyvtárban olvasható a legújabb emlékkönyv
A Fekete István Kulturális Egyesület nemrég készítette el kiadványát, amelyet Bodó Imre elnök adott át a napokban a város könyvtárának.
2026. Január 17. 12:56, szombat | Helyi
Dombóváron is üléseztek a kábítószerügyért felelős szakemberek
Január 14-én Dombóváron üléseztek a szakemberek, január 16-án Pakson tartottak alakuló munkacsoportülést a Kábítószerügyi Egyeztető Fórum (KEF) keretében.







