Városlista
2025. november 1, szombat - Marianna

Hírek

2014. December 04. 15:18, csütörtök | Helyi
Forrás: Kovácsné Kollár Ágnes

Arany és bronz minősítéssel tértek haza az országos gáláról

Arany és bronz minősítéssel tértek haza az országos gáláról

A Magyar Versmondók Egyesülete által meghirdetett Regösök Húrján vers és prózamondó verseny régiós fordulói után november 29-én Budapesten a TEMI Fővárosi Művelődési házában rendezték meg az Országos Gálát.

A rangos, a Magyar Versmondók Egyesületének legrégebb óta megrendezett versenyén 5 magyarországi régiós verseny helyezettjei indulhattak.
A népes 91 főt számláló mezőnyben arany, ezüst és bronz minősítéssel értékelte a zsűri az előadókat.A zsűri tagjai voltak többek között Wiegmman Alfréd a MVE versszínházi alelnöke Nívó-díjas rendező, Lutter Imre Radnóti-díjas előadóművész.

A versenyen Kovács Ágnes és Kovács Klaudia a Szent Orsolya Iskolaközpont 7. osztályos tanulói arany minősítést szereztek, míg Goják János szintén 7. osztályos tanuló a mágocsi Hegyhát Általános Iskolából bronz minősítést szerzett.

Teljesítményükhöz szívből gratulálunk!

Címkék: prózamondás

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 01. 09:00, szombat | Helyi

A maximumot hozta ki magából a Dombóvári Karatesuli 10 fős csapata

Az SKDUN szervezet 2025. október 24-26. között szervezte meg legnagyobb éves versenyét, amelyen 30 ország közel 1300 indulója mérte össze tudását, ahol jelen volt a Dombóvári Karatesuli 10 fős csapata is!

2025. Október 31. 08:00, péntek | Helyi

Előzzük meg a Halottak napi tüzeket

Az elkövetkező napokban várhatóan sokan kilátogatnak a temetőkbe, többen otthon is mécseseket, gyertyákat gyújtanak. Ahhoz, hogy méltó módon emlékezhessünk meg, fontos mindent megtenni a tüzek megelőzéséért.

2025. Október 30. 11:52, csütörtök | Helyi

Miniszteri Elismerő Oklevélben részesült Dr. Márky Imre

Miniszteri Elismerő Oklevelet adományozott Dr. Márky Imre, a Dombóvári Szent Lukács Kórház Sebészet Jellegű Mátrix Osztály osztályvezető főorvosa részére Dr. Pintér Sándor belügyminiszter,

2025. Október 30. 09:00, csütörtök | Helyi

Emléktáblát avattak Göllén az egykori jószágigazgatónak

Október 20-án a göllei Általános Iskola és Óvoda falán a dombóvári Fekete István Kulturális Egyesület közreműködésével emléktáblát avattak Vitéz Kozáry Ferenc kerületvezető jószágigazgató, író emlékére.