Városlista
2025. augusztus 1, péntek - Boglárka

Hírek

2018. Augusztus 29. 07:29, szerda | Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

Árvízvédelmi gyakorlópálya épül Szolnokon

Árvízvédelmi gyakorlópálya épül Szolnokon

Árvízvédelmi gyakorlópályát épít ki a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság (Kötivizig) Szolnokon, a Millér csatornánál - tájékoztatta a vízügyi szervezet igazgatója az MTI-t.

Lovas Attila elmondta: a gyakorlópályán a nagy és elhúzódó áradásokkor előforduló tipikus árvízi jelenségeket szimulálják majd. A mesterségesen előidézett veszélyhelyzetben tudják majd gyakorolni a szakemberek a védekezési módokat. A pálya egy szabályos hatszög alakú árvízvédelmi töltésből áll, amelynek három szakasza egyforma, a többi különböző magasságú. Az így kialakult, vasbeton fallal kettéosztott medencék feltöltéséhez alkalmanként mintegy 1200 köbméter vízre van szükség a Milléri főcsatornából.

Az elsődleges cél az árvíz elleni védekezésben résztvevő szakemberek felkészültségének szinten tartása, valamint az újonnan beosztott fiatalok megismertetése a tényleges védekezési feladatokkal. A tervek szerint több mint 14 féle tevékenység gyakorolására lesz lehetőség. A gyakorlatok a csaknem 1700 homokzsák megtöltésétől kezdve a szervezési feladatokon keresztül a töltés magasításig mindent tartalmaznak, amire éles helyzetben szükség lehet. A hazai vízügyi szervezet új létesítménye alkalmas lesz az idevágó rendeletben előírt védelmi gyakorlatok megtartására is.

A gyakorlópálya az Árvízvédelmi védvonalak mértékadó árvízszintre történő kiépítése, védvonalak terhelésének csökkentése a Közép-Tiszán elnevezésű KEHOP-projekt egyik elemeként készül majd el. A teljes projekt kedvezményezettje az Országos Vízügyi Főigazgatóság és a Kötivizig konzorciuma, az összes támogatás mintegy 9 milliárd forint.

Az első hazai árvízvédelmi gyakorlópályának vizet adó Millér a Tisza egykori ágából létrejött csatorna, amelyet a folyó szabályozásakor, 1862-ben zsilippel zártak le.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 01. 08:44, péntek | Belföld

A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható

A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható, a Dunántúlon lesz hűvösebb és felhősebb, míg a Tiszántúlon és a Dél-Alföldön lesz melegebb, oda inkább csak vasárnap érkezik meg a csapadék

2025. Augusztus 01. 08:43, péntek | Belföld

Orbán Viktor: nagyon nagy az érdeklődés a 3 százalékos lakáshitel iránt

Nagyon nagy az érdeklődés a fix 3 százalékos lakáshitel iránt - mondta a miniszterelnök a Kossuth rádióban pénteken.

2025. Augusztus 01. 08:39, péntek | Belföld

Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet

Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet – közölte a pályázatot koordináló Veszprém-Balaton 2023 Zrt. csütörtökön az MTI-vel.

2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld

15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik