Hírek
2011. Szeptember 22. 20:03, csütörtök |
Helyi
Forrás: Tudósítónk, emh.kormany.hu
Autómentes móka a Dombó Pál utcában - képgalériával

Más programok mellett különböző ovis- és diákmegmozgató feladatokkal telt az idő ma Dombóváron, a Dombó Pál utca ideiglenesen lezárt részén. Az önkormányzat ezek megszervezésével csatlakozott az Európai Autómentes Naphoz
Előbb az óvodások színeztek ki közlekedéssel kapcsolatos feladatlapokat és aszfaltrajzoltak a témában. Majd az alsó és felső tagozatos általános iskolások kerékpáros ügyességi versenye és közlekedési totója következett. Délután középiskolás csapatok vettek részt egy tréfás ügyességi vetélkedőben.
A szeptember 22-i Európai Autómentes Nappal véget érő Európai Mobilitási Héten idén 38 országban szerveztek tömegeket megmozgató eseményeket a programsorozat mottója, a „Közlekedj ÖKOsan!” jelmondat szellemében. A kezdeményezés internetes oldalán regisztrált közel 2000 településből 102 magyar, ezzel Magyarország Ausztria és Spanyolország után, Franciaországgal holtversenyben a harmadik helyen áll a nemzetközi összehasonlításban. A tavalyi, 96 önkormányzat bekapcsolódásával lezajlott programsorozat után így ismét sikerült rekordot dönteni.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 13. 13:16, péntek | Helyi
Kábítószer Ellenes Napot tartottak Dombóváron
Június 11-én immár negyedik alkalommal rendezték meg a Kábítószer Ellenes Napot a Dombóvári Művelődési Házban. A Dombóvári Rendőrkapitányság és a KEF közös programján közel 300 érdeklődő vett részt.
2025. Június 13. 08:15, péntek | Helyi
Támogatásokat és intézkedéseket jelentett be a Dombóvári Gazdakör agrárfórumán Hubai Imre
Eredményes agrárium nélkül nincs sikeres vidék, nincs biztonságos élelmiszer-ellátás és nincs élhető nagyváros sem.
2025. Június 12. 14:21, csütörtök | Helyi
Fekete István Múzeum - a hónap műtárgya
Június hónap műtárgyának Keszthelyi Jenő (1944-2022) intarziaművész, vadász, szakíró Láng Rudolf „Sólyom” tanár, vadászíróról készített képét választotta a múzeum.
2025. Június 12. 09:11, csütörtök | Helyi
Már megvásárolható az idei zsenge, zamatos és édes naki cukorborsó
Vegyék, vigyék, egyék – amíg a készlet tart! Átvétel: Naki Önkormányzatnál. Rendelés, érdeklődés: 0674-585-003