Hírek
2017. Február 02. 13:07, csütörtök |
Sport
Forrás: mti
Az Eb után 2,3 millió eurót kaptak a magyar fociklubok

A magyar csapatok közül a Ferencváros kapta a legtöbbet, majdnem egymillió eurót az Európai Labdarúgó Szövetségtől (UEFA) kompenzációként a tavalyi Európa-bajnokságon, s annak selejtezősorozatában szerepelt játékosaiért.
Összességében a Juventus jutott a legnagyobb összeghez, közel 3,5 millió euróhoz.
A kontinentális szövetség csütörtökön hozta nyilvánosságra a honlapján a kompenzációs listát, ez alapján 150 millió eurót osztott szét 54 ország 641 csapata között. Az összeg egyharmadát a kvalifikációs sorozat, kétharmadát pedig a franciaországi Eb alapján fizette ki az UEFA.
A 150 millióból 13 magyar klub összesen 2 318 695,61 eurót kapott. A sort magasan a Ferencvárosi TC vezeti, a zöld-fehérek ugyanis 982 136,21 euróval (303,8 millió forint) gazdagodtak, míg a második legtöbbet a Videoton kapta 421 249,29 euróval (130,3 millió forint). A listán a harmadik a Debrecen 210 234,88 euróval (65 millió forint). A 13 klub közül hétnek fizetett legalább 100 ezer eurót az UEFA.
A teljes listát nézve az olasz bajnokcsapat járt a legjobban, miután 3 484 875,38 milliót utalt számára a szövetség.
Az UEFA egyúttal azt is jelezte, hogy a kompenzációs összeg a következő Eb-re 200 millió euró lesz.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 15. 07:53, hétfő | Sport
MOL Magyar Kupa - A másodosztályú Kecskemét kiejtette az Újpestet
A másodosztályban szereplő Kecskeméti TE hosszabbítás után 3-2-re nyert az Újpest FC ellen vasárnap a labdarúgó MOL Magyar Kupában, és a legjobb 32 közé jutott.
2025. Szeptember 15. 07:52, hétfő | Sport
Premier League - Szoboszlaiék az utolsó pillanatokban harcolták ki a győzelmet Burnleyben
A Szoboszlai Dominikkal és Kerkez Milossal felálló, címvédő Liverpool a hajrában értékesített büntetővel nyert 1-0-ra a Burnley vendégeként az angol labdarúgó-bajnokság negyedik fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésén.
2025. Szeptember 15. 07:49, hétfő | Sport
Atlétikai vb - Halász Bence döntőbe jutott kalapácsvetésben, mellbedobás döntött férfi maratonon
2025. Szeptember 10. 07:29, szerda | Sport
Magyar-portugál - Egygólos vereség Rossi születésnapján
A magyar labdarúgó-válogatott kedden 3-2-re kikapott Portugáliától a Puskás Arénában a világbajnoki selejtezősorozat második fordulójában, így a csoport harmadik helyére csúszott vissza.