Hírek
2021. November 25. 16:06, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Az előző héten több mint 12 ezren fordultak orvoshoz influenzaszerű tünetekkel
A figyelőszolgálatban részt vevő orvosok jelentései alapján végzett becslés szerint november 15. és 21. között az országban 12 200-an fordultak orvoshoz influenzaszerű tünetekkel
- közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ a honlapján csütörtökön.
A 46. héten az orvoshoz forduló betegek 20,5 százaléka 14 év alatti, 37,3 százaléka 15-34 éves volt, 29,4 százalékuk az 35-59 évesek, 12,8 százalékuk pedig a 60 éven felüliek korcsoportjából került ki.
Közölték azt is, hogy a 40-46. hét között vizsgált 319 mintában influenzavírus okozta fertőzést nem igazoltak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 28. 16:00, kedd | Belföld
Meghalt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója
Hétfőn kora reggel elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója - erősítette meg a művész halálhírét Perger László, a Sebő-együttes tagja az MTI-nek.
2026. Április 28. 15:00, kedd | Belföld
Mészáros Csoport: a TV2 eladását a tulajdonosi kör sem piaci, sem nyomott áron nem tervezi
2026. Április 28. 13:00, kedd | Belföld
Megalakult a Fidesz-frakció
Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé.
2026. Április 28. 10:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: az Orbán-kormány hozzon döntést a NAV jogköreinek bővítéséről
Magyar Péter felszólította a leköszönő Orbán-kormányt, hogy szerdai ülésén döntsön arról:

