Hírek
2012. Október 28. 14:45, vasárnap |
				Helyi				
Forrás: Nagy Sándor
				
				„Az év madara az egerészölyv” programsorozat
 
				Az év madara 2012. évi programjain közel 700 fő vett részt városunkban
	„Az év madara az egerészölyv” programsorozat keretében februárban fészekkosarakat készítettünk, majd márciusban kihelyeztük a Kapos folyó völgyébe. A fészkelő madár költőterületét áprilisban és májusban is meglátogattuk a madarász sulisokkal és az érdeklődőkkel a gólyavár közelében.
	
	Júniusban - a tábori program részeként - csoportonként ismerkedtek az egerészölyv élőhelyével, költésével, táplálkozásával. A munka zárásaként rajzokkal illusztrált tablót kellett készíteni a gyermekcsoportoknak.
Október 9-én rendkívül látványos sólyombemutató volt a Belvárosi Általános Iskola udvarán. A program keretében hívtuk meg városunkba a hivatásos solymászt, Krekács Zoltánt. Helyi csoportunk bázisiskolájának 400 diákja és dolgozója tekintette meg az egyórás bemutatót, ahol láttunk sólymot, uhut és héját is, természetesen nem hazai fajokat.
Vendégünk beszélt a solymászat évszázados történetéről, a magyar nép több mint 1000 éves története során betöltött szerepéről, a madarak tartárásról és betanításáról, a solymászatról mint hobbiról és élethivatásról.
A program zárásaként október 17-én Haraszthy László, az MME elnökségének tagja tartott két előadást a Művelődési Otthonban. Közel 200 fő hallgatta a „Turulmadár” és társai előadást. A dombóvári MME tagokon és érdeklődőkön kívül Kaposvárról, Tamásiból, Sásdról is érkeztek madarászok.
	A történeti áttekintés után az MME több évtized eredményes madárvédelmi munkáját elemző és összegző előadást hallhattunk sólymokról, sasokról és zárásként az év madaráról. Betekintést kaptunk a fajvédelem „hőskorszaki” munkájába ugyanúgy, mint az adatokkal igazolt korszerű vizsgálatok, kutatások eredményeibe. Közel 700 diák és felnőtt tudása és ismerete gazdagodott a ragadozók életéről és a védelmük érdekében végzett munkáról.
	A rendezvénysorozat támogatója Dombóvár Város Önkormányzata, szervezője a Dombóvári Madártani Csoport és a „Tolna megye természeti értékeiért” Alapítvány.
Nagy Sándor
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 31. 08:00, péntek | Helyi
Előzzük meg a Halottak napi tüzeket
Az elkövetkező napokban várhatóan sokan kilátogatnak a temetőkbe, többen otthon is mécseseket, gyertyákat gyújtanak. Ahhoz, hogy méltó módon emlékezhessünk meg, fontos mindent megtenni a tüzek megelőzéséért.
2025. Október 30. 11:52, csütörtök | Helyi
Miniszteri Elismerő Oklevélben részesült Dr. Márky Imre
Miniszteri Elismerő Oklevelet adományozott Dr. Márky Imre, a Dombóvári Szent Lukács Kórház Sebészet Jellegű Mátrix Osztály osztályvezető főorvosa részére Dr. Pintér Sándor belügyminiszter,
2025. Október 30. 09:00, csütörtök | Helyi
Emléktáblát avattak Göllén az egykori jószágigazgatónak
Október 20-án a göllei Általános Iskola és Óvoda falán a dombóvári Fekete István Kulturális Egyesület közreműködésével emléktáblát avattak Vitéz Kozáry Ferenc kerületvezető jószágigazgató, író emlékére.
2025. Október 29. 13:00, szerda | Helyi
Őri Nándor a harmadik dombóvári származású díszpolgár Göllében
Gölle Község Önkormányzata elfogadta Bodó Imre elnök és Banda Zoltán alpolgármester felterjesztését és Őri Nándort szavazták meg a község legújabb díszpolgárának.





