Hírek
2019. November 19. 06:00, kedd |
Külföld
Forrás: Pogár Demeter, az MTI tudósítója jelenti:
Az oroszok nagy többsége támogatja Putyint
Az oroszok 70 százaléka támogatja Vlagyimir Putyin orosz elnök tevékenységét, ugyanakkor az elmúlt két év során 10 százalékponttal csökkent azok aránya, akik rokonszenvvel vagy csodálattal viszonyulnak hozzá
- derült ki a Jurij Levada Független Elemzőközpont hétfőn közzétett felméréséből.
A megkérdezettek 26 százaléka feltétel nélkül támogatja Putyint, további 44 százalék pedig inkább támogatja, mint sem. 2014 októberében, vagyis a Krím elcsatolását követően az orosz vezető támogatottsága 85 százalékos (ebből fenntartás nélküli támogató 34 százalék), 2015 októberében pedig 82 százalékos (ebből fenntartás nélküli támogató 40 százalék) volt.
Putyin tevékenységét jelenleg 10 százalék kategorikusan rosszalja, 18 százalék pedig inkább rosszalja, mint helyesli.
Az orosz elnökhöz a válaszadók 32 százaléka viszonyul rokonszenvvel vagy csodálattal, ami 10 százalékpontos visszaesés a 2017-ben mért értékhez képest. 30 százalék a jelenlegi felmérés során úgy nyilatkozott, hogy nem tud semmi rosszat elmondani Putyinról, 15 százalék pedig semlegesen viszonyul hozzá, vagy közömbös iránta.
A megkérdezettek 8 százaléka semmi jót sem tud elmondani az államfőről, további 8 százalék óvatosan és kivárással viszonyul hozzá, 3-3 százalék pedig ellenszenvet vagy undort érez iránta.
Lev Gudkov, a Levada-központ igazgatója szerint a Putyin-hívek "magját" a nők, a vidékiek és az idősebb nemzedékek alkotják. A szakértő úgy vélekedett, hogy az elnök iránti rokonszenv megcsappanásának oka az elnök kurzusából való kiábrándulás, különösképpen a nyugdíjkorhatár felemelése.
"A Putyinhoz való viszonyulás alapja nem a fenntartás nélküli rokonszenv, hanem a semleges, közömbös viszony. Egészében véve minden autoriter rezsim az ilyen elidegenedett viszonyon alapul" - hangoztatta Gudkov a Vedomosztyi című lapnak nyilatkozva.
A közvélemény-kutatást egy 1616 fős országos reprezentatív mintán, az alanyok személyes megkérdezésével végezték el.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 28. 07:41, szerda | Külföld
Holokauszt-emléknap - Auschwitzi megemlékezés: egy túlélő szerint a beleérző képesség az egyetlen út a jövőbe
2026. Január 28. 07:40, szerda | Külföld
Robert Fico: Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást
Robert Fico szerint Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást - a szlovák miniszterelnök ennek a nézetének Pozsonyban tartott sajtótájékoztatóján adott hangot kedden.
2026. Január 27. 07:36, kedd | Külföld
Teherforgalmi határátkelőket zártak le balkáni fuvarozók az EES bevezetése miatt
osznia-Hercegovina, Szerbia, Montenegró és Észak-Macedónia fuvarozói hétfő délben blokád alá vonták az Európai Unióval közös teherforgalmi határátkelőhelyeket - közölték az érintett szakmai szervezetek.
2026. Január 26. 07:04, hétfő | Külföld
Forrnak az indulatok az USA-ban, miután lelőttek egy tüntetőt
Alapos vizsgálatot ígért Kristi Noem amerikai belbiztonsági miniszter vasárnap, miután egy nappal korábban egy határőrségi ügynök dulakodás után lelőtt egy tüntetőt, aki a feltételezés szerint fegyverrel fenyegetőzött.

