Városlista
2025. november 3, hétfő - Győző

Hírek

2025. Június 25. 08:37, szerda | Helyi

Az országban egyedülálló múzeummal gyarapodott Dombóvár

Az országban egyedülálló múzeummal gyarapodott Dombóvár

A Múzeumok Éjszakáján nyitotta meg kapuit a Földvár utcában a második vasúttörténeti gyűjtemény, amely a városban 2013 óta működő Múzeum Megálló folytatása.

Az Indóház Múzeumban a szombathelyi és pécsi vasutas relikviák találtak otthonra.

Szabó Csaba, a MÁV Zrt. pécsi területi vezetője kiemelte a tegnapi megnyitón, hogy nagyon rövid idő alatt óriási összefogással, az utolsó két hétben éjjel-nappal dolgoztak azon, hogy a mai kornak megfelelő színvonalas kiállítást hozzanak létre.

A korábban szolgálati lakásként funkcionáló épületrészben állandó kiállítás várja az érdeklődőket. Pintér Szilárd polgármester ünnepi köszöntőjében elismerően szólt arról az összefogásról, mely az elmúlt rövid időszakban jellemezte a vasutas közösséget. A mai korban szinte mindenki valami ellen dolgozik és nem valamiért. Kevesen értik annak üzenetét, hogy valamit alkotni, létrehozni – annak ellenére, hogy sokkal nehezebb – mégis nemes feladat.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 01. 09:00, szombat | Helyi

A maximumot hozta ki magából a Dombóvári Karatesuli 10 fős csapata

Az SKDUN szervezet 2025. október 24-26. között szervezte meg legnagyobb éves versenyét, amelyen 30 ország közel 1300 indulója mérte össze tudását, ahol jelen volt a Dombóvári Karatesuli 10 fős csapata is!

2025. Október 31. 08:00, péntek | Helyi

Előzzük meg a Halottak napi tüzeket

Az elkövetkező napokban várhatóan sokan kilátogatnak a temetőkbe, többen otthon is mécseseket, gyertyákat gyújtanak. Ahhoz, hogy méltó módon emlékezhessünk meg, fontos mindent megtenni a tüzek megelőzéséért.

2025. Október 30. 11:52, csütörtök | Helyi

Miniszteri Elismerő Oklevélben részesült Dr. Márky Imre

Miniszteri Elismerő Oklevelet adományozott Dr. Márky Imre, a Dombóvári Szent Lukács Kórház Sebészet Jellegű Mátrix Osztály osztályvezető főorvosa részére Dr. Pintér Sándor belügyminiszter,

2025. Október 30. 09:00, csütörtök | Helyi

Emléktáblát avattak Göllén az egykori jószágigazgatónak

Október 20-án a göllei Általános Iskola és Óvoda falán a dombóvári Fekete István Kulturális Egyesület közreműködésével emléktáblát avattak Vitéz Kozáry Ferenc kerületvezető jószágigazgató, író emlékére.