Hírek
2015. Június 20. 14:37, szombat |
Sport
Forrás: Hajósi Miklós
Bajnok a rajtnál

Szántó Nikolettel beszélgettem a Lóerők éjszakája után:
Először is engedd meg, hogy gratuláljak az újabb győzelemhez, jól tudom, hogy ez több mint egy újabb győzelem?
- Köszönöm illetve köszönjük szépen! Sokat jelent számunkra, mert sikerült duplázni, mivel tavaly is mi nyertük meg a Lóerők éjszakáját.
Idén még nem láthattunk versenyezni, mesélnél az idei évedről?
- Sajnos tavaly október óta nem tudtunk versenyen részt venni. A többiek már mentek élesben az évadban, ezért nagyobb volt a kihívás számomra.
A tavalyi év végén úgy tűnt, hogy az idei szezonban külföldön versenyezhetek, de a háttérben történt változások miatt ez még nem valósult meg. Már nagyon hiányzott a versenyélmény, és a Lóerők éjszakája mindig különleges, így boldog voltam, hogy rajthoz tudtunk állni.
Milyen volt számodra a Lóerők éjszakája?
- A pénteki edzésen újra felvettem a versenyhétvégék ritmusát. A szombati edzésen finomítottunk az autó beállításain és sikerült teljesen a pályára hangolódni.
A kvalifikációs körömet a bírák a 9. helyre értékelték, így az először Dely Domonkossal kerültem párba, majd a kvalifikáció nyertese, Simon Csaba következett. A Top 4-ben Hetyési Zsolttal találkoztam. Elől menőként pontosan autóztam, míg hátul haladóként szorosan követtem Zsoltot, amivel sikerült megnyerni a csatát és a döntőbe jutni, ahol Énekes Árpáddal csatázhattunk. A hosszú nap végén mindketten fáradtak voltunk, de mindent beleadtunk és úgy gondolom, látványos csatával zártuk a versenyt.
A bírók döntése alapján, a nagyobb szögek és jobb ívek miatt az én köreim bizonyultak erősebbnek. Árpi megígérte, hogy revansot vesz, én pedig állok elébe.
Jó volt újra találkozni a szurkolókkal és együtt örülni a győzelemnek. Fantasztikus, hogy ismét rengetegen voltak kíváncsiak a versenyre és hogy sokan meglátogattak a depóban is!
Ha már a revans, láthatunk még idén versenyezni valahol?
- Lehetséges, hogy még rajthoz állunk valamelyik futamon itthon vagy Európában. Attól függően, hogy hogyan sikerül a hátteret optimalizálnunk.
Történt valami alapvető változás a csapatnál a téli szünetben?
- Ahogy a mondás tartja, bevált recepten ne változtass.
Az autó átesett egy revízión, de nem módosítottunk rajta. A csapat is a tavalyi felállásban dolgozik. Összeszokott kis csapat vagyunk és mindenki elkötelezett a siker mellett.
- Szeretném megköszönni a családomnak és a szurkolóknak a támogatást, ami nagyon sokat jelent számomra, a csapatomnak az elkötelezettséget és a munkát, a partnereinknek pedig a segítséget!
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 29. 07:34, kedd | Sport
MOL Magyar Kupa - Május 14-én este hétkor rendezik a döntőt
Május 14-én, 19 órakor rendezik a labdarúgó MOL Magyar Kupa döntőjét a Puskás Arénában a Ferencváros és a Paksi FC között - döntött a magyar szövetség versenybizottsága.
2025. Április 28. 07:51, hétfő | Sport
Premier League - Szoboszlai Dominik: egész Magyarországnak küldöm ezt a sikert
Szoboszlai Dominik azt mondta, egész Magyarországnak küldi ezt a sikert, miután - első magyarként - vasárnap bajnok lett a Liverpoollal az angol labdarúgó Premier League-ben.
2025. Április 27. 08:45, vasárnap | Sport
Spanyol Király Kupa - Hosszabbítás után győzte le a Barcelona a Real Madridot
A Barcelona nyerte a labdarúgó Spanyol Király Kupáját, amelynek szombati fináléjában hosszabbítás után 3-2-re legyőzte a Real Madridot. A katalánok fennállásuk során a 32. alkalommal hódították el a trófeát.
2025. Április 27. 08:45, vasárnap | Sport
Öttusa vk - Gulyás Michelle aranyérmes
Gulyás Michelle kiegyensúlyozott, magas szintű versenyzéssel aranyérmet nyert az öttusázók budapesti világkupaviadalán. Bauer Blanka ötödik, Guzi Blanka nyolcadik, Eszes Noémi 12., Mészáros Emma 13. lett.