Hírek

2012. Április 02. 19:45, hétfő | Helyi sport
Forrás: Soós Gyopár/DOVASE

Bajnoki címekkel „hálálták meg” a dombóvári atléták

Polgármesteri elismerésben részesült a kiváló sporteredményeket felmutató Dombóvári Vasutas Szabadidős Sportegyesület. Az atléták „viszonzásképpen” kitettek magukért az Országos Kismaratoni Bajnokságon.

Mint ahogy arról korábban beszámoltunk, az elismerést az egyesület elnöke, Jászberényi Péter vette át a dombóvári Városházán. Az ünnepséggel egy napon, március 31-én, változékony, hűvös tavaszi időjárásban került sor a Kismaratoni Országos Bajnokságra. Az előző évekhez hasonlóan, idén is Székesfehérváron, jó színvonalon rendezték meg a versenyt. A nagyszámú, jól felkészült atléta dolgát nem csak a hosszú táv, hanem az erős, viharos szél is nehezítette.

Tizenhárom dombóvári sportoló indult a bajnokságon, amely a DOVASE története legjobb ilyen versenyének bizonyult. Az aranyérmek tekintetében az egyesületek között a harmadik legeredményesebb volt a csapat. Fazekas Gáspár edző tanítványai három arany és egy bronzéremmel tértek haza.

Besenyei Ágota a 13 éves serdülők versenyében a 6km-es táv végén nagy hajrában nyert.Tóth Lili Anna (második képünkön) a 14 éves serdülők között az első métertől kezdve vezetett. Végül a 8 km-t egy perces előnnyel nyerte ellenfelei előtt. A DOVASE 13 éves lánycsapata (harmadik képünkön) szintén aranyérmet szerzett, az ifjúsági lánycsapat pedig a nagyszerű bronzérem bitrtokosa lett.

2024. Április 27. 12:16, szombat | PR

Az év felelős foglalkoztatója a Jánosik Kft.

Év felelős foglalkoztatója díjat nyert a Jánosik és Társai Kft. a nagyvállalati kategóriában.

2024. Április 27. 06:00, szombat | Életmód

Erdősítés: Cél, hogy 2030-ra az ország területének 27 százaléka legyen erdős terület

A kormány célja, hogy 2030-ra az ország területének 27 százaléka erdővel, fával borított terület legyen - hangsúlyozta az Agrárminisztérium (AM) parlamenti államtitkára pénteken a Csongrád-Csanád vármegyei Dócon.

2024. Április 27. 06:00, szombat | Kék hírek

Székkel támadt tanárára egy diák, vádat emeltek ellene

A 9. osztályos tanulók a tanórán székkel támadt tanárára az egyik szolnoki iskolában - tudatta a főügyészség helyettes sajtószóvivője pénteken közleményben az MTI-vel.

2024. Április 27. 06:00, szombat | Belföld