Hírek
2018. December 21. 14:05, péntek |
Helyi
Forrás: Dombó Média
Banánnal, naranccsal és édességgel kívántak boldog karácsonyt
A Dombóvári Roma Nemzetiségi Önkormányzat és az „Új kezdet” Roma Egyesület- a hagyományait követve - az adventi időszakban idén is gyümölccsel és szaloncukorral lepte meg a helyi óvodásokat.
Banánnal, naranccsal és karácsonyfára akasztható édességgel teli autóval érkezett a nemzetiségi képviselő-testület elnöke és a város polgármestere december 19-én elsőként az Árpád-házi Szent Erzsébet Katolikus Óvodába, ahol a kicsinyek nagy örömmel fogadták az ajándékhozókat. Ligorovics Zsoltnak és Szabó Lorándnak a látogatással az volt a célja, hogy mosolyt csaljon a gyerekek arcára. A gyümölcs és a szaloncukor gyorsan elfogyott, azokat mind megették a csöppségek. A Dombóvári Roma Nemzetiségi Önkormányzat azonban nemcsak ebbe az egyházi fenntartású gyermekintézménybe juttatta el az adományát, hanem a Szivárvány Óvodába, a Százszorszép Óvodába és a Zöld Liget Óvodába is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 11. 13:52, szerda | Helyi
Városi megemlékezés lesz március 15-én Dombóváron
Emlékezzünk együtt a hősökre március 15-én 9.30-kor a dombóvári Szigeterdőben a Kossuth-Szoborcsoportnál. Ezt követően 10.30-kor ünnepi szentmise a Jézus Szíve Katolikus templomban.
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Március 04. 16:45, szerda | Helyi
Az Őszikék Idősek Klubja szeretettel várja a dombóvári időseket
Gondolkodást serkentő foglalkozásokon, memóriát fejlesztő programokon lehet részt venni a Dombóvár, Szabadság u. 8. alatti idősek klubjában.
2026. Március 03. 09:00, kedd | Helyi
Pálinka- és Borversenyt tartottak Nakon
Nak Község Önkormányzata az idei évben is megszervezte a hagyományossá vált pálinkaversenyét. Pár év kihagyás után pedig borversenyt is tartottak a településen.

