Hírek
2021. Október 22. 07:00, péntek |
Külföld
Forrás: Kriják Krisztina, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay
Befagyasztja a fűtőolaj árát Szlovénia

A szlovén kormány hétfőtől maximálja a fűtőolaj árát, a szociálisan rászorulók számára pedig fűtési támogatást nyújt, hogy csökkentse az emelkedő energiaárak fogyasztókra és vállalkozásokra gyakorolt hatását
- közölte a Delo című szlovén napilap csütörtökön.
A kabinet szerda késő esti ülésén 6 eurócentben (218 forint) limitálta a fűtőolaj árát, és kéthetente újraalakítja a díjszabást, ugyanúgy, mint 2016 előtt, a deregulációs intézkedéseket megelőzően - írta az újság.
Jernej Vrtovec közlekedési miniszteregy egy vállalkozói fórumon csütörtökön Ljubljanában arról beszélt: a kormány azon dolgozik, hogyan tudná megvédeni a vállalatokat és szegényebb háztartásokat az emelkedő energiaárak következményitől.
Hozzátette: a fűtés ára a téli szezonban jobban aggasztja, mint az elektromos energia drágulása. Utóbbi szerinte nem lesz túl nagy hatással a háztartásokra, viszont problémát okozhat az olyan nagyvállalatoknak, mint az északnyugat-szlovéniai, jesenicei vasgyár és kelet-szlovéniai, talumi alumínium gyár, amelyeknek a kormány azonnali segítséget nyújt.
Horvátországban a kabinet a múlt héten döntött arról, hogy egy hónapra rögzíti az üzemanyagok árát: a benzin árát így 11,10 kunában (536,52 forint), a dízelét 11 kunában (531,69 forint) határozta meg.
A zágrábi kormány az intézkedést azzal magyarázta: azt szeretnék, ha a horvát gazdaság továbbra is normálisan tudna fejlődni, és ki tudna lábalni a 2020-as év okozta válságból. A korlátozás költségeit az üzemanyag-forgalmazók és az állam álja - tették hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 25. 07:48, péntek | Külföld
Teljes és feltétel nélküli tűzszünetet sürgetett az ukrán elnök
A béketárgyalások első lépésének teljes és feltétel nélküli tűzszünetnek kell lennie, amit azonban Oroszország jelenleg nem hajlandó elfogadni
2025. Április 25. 07:46, péntek | Külföld
Kreml: kritikusan veszélyes, hogy a hajlandók koalíciója katonákat tervez küldeni Ukrajnába
Elfogadhatatlan és kritikus veszélyt hordoz magában a \"hajlandók koalíciójának\" az az elképzelése, hogy katonai alakulatokat vezényeljen Ukrajnába - jelentette ki Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő csütörtökön újságíróknak.
2025. Április 24. 07:36, csütörtök | Külföld
Amerikai alelnök: Ukrajnának és Oroszországnak egyaránt le kell mondania ellenőrzése alatti területről
Az Egyesült Államok nagyon világos javaslatot tett Oroszországnak és Ukrajnának a békemegállapodás előmozdításának útjáról, ez területek cseréjét és a konfliktus befagyasztását írja elő nagyjából a jelenlegi frontvonalak mentén
2025. Április 24. 07:33, csütörtök | Külföld
Szijjártó Péter: egyelőre nincsen tudomásunk magyar sérültről az isztambuli földrengést követően
Egyelőre nincsen tudomásunk magyar sérültről az isztambuli földrengést követően, azonban a térségben fokozott elővigyázatosságra van szükség - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán.