Városlista
2026. február 24, kedd - Mátyás

Hírek

2020. Május 12. 05:00, kedd | Külföld
Forrás: mti

Belgiumban folytatódik a járványgörbe lefelé ívelése

Belgiumban folytatódik a járványgörbe lefelé ívelése

Belgiumban már egy hete lefelé ível a járványgörbe, a koronavírus-fertőzés terjedése lelassult - nyilatkozott a hétfői hivatalos sajtótájékoztatón Yves Van Laethen, a belga kormány járványügyi szóvivője.

A közegészségügyi szolgálat friss statisztikái szerint vasárnapról hétfőre 62-ten haltak meg a vírus okozta megbetegedésben, ez enyhe javulást jelent a hétvégén elhunytak számadataihoz képest. Huszonnégy óra leforgása alatt 60 beteget vettek fel kórházi ápolásra, ugyanakkor 55-en gyógyultan hagyhatták el az egészségügyi intézményeket. Jelenleg 2222 fekvőbeteg van az országban, közülük 478-an szorulnak intenzív ápolásra. Összesen több mint 53 ezer fertőzöttet tartanak számon.

Hétfőn a korlátozási enyhítések második szakaszukba léptek, kinyitottak az ország boltjai, kereskedelmi egységei.

Hollandiában a helyi sajtó arról tájékoztatott hétfőn, hogy a járvánnyal összefüggésben 16 haláleset történt egy nap alatt, ami 47 százalékos csökkenést jelez a múlt héthez képest. A közegészségügyi hatóság adatai szerint újabb 36 embert utaltak be kórházi kezelésre, és 161 új fertőzést azonosítottak. Az országban hétfőn újra kinyitottak az óvodák és az iskolák, valamint a szépség és masszázsszalonok is.

Luxemburgban hétfői hivatalos mutatók szerint nem nőtt sem az új fertőzések sem a halálos áldozatok száma. A félmillió lakosú nagyhercegségben is megkezdődtek a korlátozásenyhítések, megnyitották kapuikat a kereskedelmi egységek és az oktatási intézmények.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 24. 14:00, kedd | Külföld

Orbán szövetségese ukrán zászló kitűzésével emlékezett meg a háború kitöréséről

Andrej Babis: az ukrán zászló kitűzésével emlékezik meg a cseh kormányhivatal az orosz agresszió kezdetéről

2026. Február 23. 16:00, hétfő | Külföld

Gyorsuló tengerszint-emelkedés fenyegeti Dubrovnik óvárosát

A tengerszint emelkedése az egyik legsúlyosabb, a klímaváltozással összefüggő kihívás lehet a kulturális örökség védelmében a következő évtizedekben Dubrovnikban

2026. Február 23. 11:00, hétfő | Külföld

Robert Fico hétfőn leállíttatja az Ukrajnába irányuló áramkivitelt

A szlovák miniszterelnök hétfőn meglátogatja a szlovák áramszállító vállalatot (SEPS), és felkéri, hogy állítsák le az Ukrajnába irányuló vészhelyzeti áramszállítást.

2026. Február 23. 10:00, hétfő | Külföld

Lelőttek egy fegyveres behatolót Donald Trump floridai otthonának őrzött területén

Az amerikai titkosszolgálat és a helyi rendőrség emberei lelőttek egy férfit, aki vasárnap hajnalban fegyverrel megpróbált behatolni Donald Trump elnök floridai rezidenciájának őrzött területére.