Hírek
2019. November 03. 17:00, vasárnap |
Helyi
Forrás: Dombóvári Belvárosi Általános Iskola
Belvárosis sikerek Bonyhádon
Ebben a tanévben iskolánkból 11 tanulói csapat nevezett a Bolyai Matematika Csapatversenyre, közülük 4-et hívtak be a Bonyhádon megrendezett eredményhirdetésre.
A Bolyai Matematika Csapatverseny középiskolai tanárok kezdeményezésére, először 2004 őszén került megrendezésre Budapest I-II-III. kerületében 5-8. osztályos diákok évfolyamonként szerveződő 4 fős csapatai számára. Az évek során egyre több vidéki település csatlakozott a versenyhez. 6 éve lehetőség nyílik, hogy ne csak a tanulók, hanem tanáraik is dolgozzanak a feladatsorokon.
60 perc alatt a gyerekeknek közösen kell megoldaniuk 13 feleltválasztós és 1 kifejtős feladatot. Mivel nem csak egy helyes megoldás van a lehetséges válaszok között, így nagy szükség van a csapattagok együttműködésére.
Ebben a tanévben iskolánkból 11 tanulói csapat nevezett, közülük 4-et hívtak be a Bonyhádon megrendezett eredményhirdetésre. A megyei fordulóban a következő helyezéseket kapták tanulóink:
5. évfolyam
4. helyezés: Bölcs baglyok
Szabó Lilián Hanga
Török Krisztián
Tóth Csenge
Tusnovits Tamara
6. helyezés: Számzsenik
Bata Csongor
Vincze Miklós
Fetzer Fanni
Filotás Zsófi
Felkészítő: Dr. Ribáné Fülöp Erika
6. évfolyam
5. helyezés: Négyes fogat
Nyári Patrik
Kertész Gábor
Rácz Róbert
Nagy Marcell
7. évfolyam
5. helyezés: Nevetlen
Reith Áron
Perei Viktor
Illés Zalán
Dunai Virág
Felkészítő: Markovits Edit
A tanulók mellett iskolánk matematikát tanító pedagógusai is részt vettek a megpróbáltatáson.
Megyei 1. helyük az országos 10. helyezéshez volt elegendő. A csapat tagjai:
Matekmatrónák:
Hella Ildikó
Markovits Edit
Dr. Ribáné Fülöp Erika
Minden versenyzőnek gratulálunk a nagyszerű teljesítményhez!
Markovits Edit
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 28. 11:32, kedd | Helyi
Emberölés Döbröközön
Egy 57 éves helyi nő holttestét találták meg egy ház udvarán található kútban.
2026. Április 26. 09:00, vasárnap | Helyi
Így néz ki ma a menza: kóstolóval és edukatív előadással érkezett az Eatrend Suliprogram Dombóvárra
Több mint 100 diák vett részt az Eatrend Magyarország Suliprogramján április 22-én Dombóváron, az MMSZ Esterházy Miklós Technikumban.
2026. Április 23. 17:11, csütörtök | Helyi
Újabb környezetszennyezés a Kaposon, pusztulnak a halak
Aki bármilyen információval rendelkezik a szennyezéssel vagy annak forrásával kapcsolatban, kérjük keresse fel a Dombóvári Városi Horgászegyesület Vezetőségét vagy a helyi rendőrkapitányságot!
2026. Április 23. 10:06, csütörtök | Helyi
Tűzeset volt egy dombóvári lakóháznál
Kigyulladt egy lakóház tetőszerkezete szerda délután Dombóváron, a Móricz Zsigmond utcában.





