Hírek
2020. Január 22. 14:04, szerda |
				Kék hírek				
Forrás: mti
				
				Börtönt kapott egy korrupt rendőr
 
				Jogerősen hat év börtönre ítéltek egy rendőrt zsarolás és korrupció miatt - közölte a Fővárosi Fellebbviteli Főügyészség szerdán az MTI-vel.
A közlemény szerint a tiszthelyettes 2017-ben egy esetben készenléti szolgálatban, további három esetben pedig szolgálaton kívül Budapesten és az M3-as autópályán tényleges jogalap nélkül rendőri intézkedés alá vont állampolgárokat, majd azért, hogy a további eljárásától „eltekintsen”, készpénz átadására szólította fel őket.
Három sértettől 24 ezer forintot szerzett, míg egy negyedik embertől átvett 205 ezer forintot később visszaadta.
A Fővárosi Ítélőtábla Katonai Tanácsa 2020. január 20-án kihirdetett másodfokú jogerős ítéletével a fellebbviteli katonai ügyész súlyosításra irányuló indítványának helyt adott. Az időközben a rendőri testülettől leszerelt vádlottat a börtönbüntetésen túl 200 ezer forint pénzbüntetésre, illetve 24 ezer forint vagyonelkobzásra ítélte – áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 31. 08:07, péntek | Kék hírek
Rendőrség: több mint 2 tonna, magyar irányítású bűnbandához köthető kokaint foglaltak le Dominikában
A magyar, a szlovák, a spanyol és a német hatóságok együttműködése nyomán 2,2 tonnányi, egy magyar irányítású bűnbandához köthető kokain szállítmányt foglaltak le a dominikai Caucedo kikötőjében az ottani hatóságok
2025. Október 30. 07:34, csütörtök | Kék hírek
Halálra vert egy férfit két fiú egy hajdúnánási buszmegállóban
Halálra vertek egy férfit egy hajdúnánási buszmegállóban, a két fiatalkorú gyanúsítottat elfogták - közölte a Hajdú-Bihar Vármegyei Rendőr-főkapitányság szerdán a rendőrség honlapján.
2025. Október 29. 07:31, szerda | Kék hírek
Halottak napja - A rendőrség idén is jelen lesz a temetők környékén
A rendőrség idén is jelen lesz a temetők környékén, hogy a mindenszentek és a halottak napja méltóságteljesen, nyugalomban teljen - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) Kommunikációs Szolgálata kedden a rendőrség honlapj
2025. Október 20. 08:01, hétfő | Kék hírek
Adathalász csalók próbálják megtéveszteni az MVM ügyfeleit
Az utóbbi időszakban az MVM Next ügyfelei egyre gyakrabban találkozhattak adathalász kísérletekkel, a társaság kéri ügyfeleit, hogy fokozott figyelemmel járjanak el minden gyanús megkeresés esetén.

