Városlista
2026. június 13, szombat - Antal, Anett

Hírek

2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, többfelé havazhat is

Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, többfelé havazhat is

Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, pénteken és szombaton többfelé havazhat, és a szél is megélénkül - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.

Pénteken borult lesz az ég, legfeljebb átmeneti szakadozások fordulhatnak elő. Csaknem országszerte várható - helyenként tekintélyes mennyiségű - csapadék, mégpedig több hullámban. A Dunántúlon és az északi hegyekben már jobbára havas esőre, havazásra van kilátás, de a nap folyamán előbb az Északi-középhegység alacsonyabb részein, majd késő délutántól, estétől a középső országrészben is egyre többfelé tapadó hó válthatja fel ezt. A magasabb helyeken vastagabb hótakaró is létrejöhet, míg síkvidéken inkább a vékonyabb, vizes, olvadozó hóréteg lehet a jellemző. A Tiszántúlon eső, zápor valószínű. Az északias szél többfelé megélénkül, a Nyugat-Dunántúlon és az északkeleti harmadban erős, helyenként viharos lökések is lehetnek.

A hőmérséklet csúcsértéke pénteken általában 0 és 7 Celsius-fok között alakul, de az Alföld egyes részein 10 fokot elérő, meghaladó értékek is lehetnek.

Szombaton túlnyomóan borult idő várható, néhol átmeneti szakadozás, vékonyodás előfordulhat a felhőzetben. Sokfelé várható csapadék: az esőből havas esőbe, havazásba váltás határa tovább tolódik kelet, délkelet felé, legkésőbb és legkisebb eséllyel a határ menti területeken változhat a halmazállapot. A kialakuló hótakaró síkvidéken olvadozni fog. Az északias szelet a Nyugat-Dunántúlon és a Zemplénben kísérhetik erős, viharos lökések. Szombat hajnalban -2 és +3, kora délután -1 és +5 Celsius-fok között alakul a hőmérséklet.

Vasárnap nagyrészt borult idő várható, majd nyugat felől nagyobb területen szakadozik, csökken a felhőzet. Egyre kevesebb helyen, gyengülő intenzitással valószínű havas eső, havazás, ami legtovább az északkeleti országrészben tarthat ki. Az északnyugati, nyugati szelet élénk lökések kísérhetik.

Vasárnap hajnalban -5 és +2, kora délután -2 és +4 fok között alakul a hőmérséklet.

Címkék: havazás, időjárás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 13. 13:00, szombat | Belföld

Meteorológia: a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula

Míg a jelenlegi hőmérséklet inkább a májust idézi, a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.

2026. Június 13. 09:00, szombat | Belföld

Nemsokára érvényüket vesztik a régi személyi igazolványok

Ezt érdemes észben tartani. 2000 előtt kiállított személyigazolványok 2026. augusztus 3-án lejárnak. A csere ingyenes, de időben érdemes intézni.

2026. Június 13. 08:27, szombat | Belföld

Magyar Péter: megállapodás született Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarságról

Hivatalossá vált a történelmi megállapodás Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarság oktatási, kulturális, nyelvhasználati és politikai jogairól - közölte Magyar Péter miniszterelnök pénteken Facebook-oldalán.

2026. Június 12. 15:00, péntek | Belföld

Ötvenhatan tettek esküt Magyarország hivatalos mentőcsapatánál, a HUNOR-nál

A katasztrófavédelem központi mentőszervezeténél 56-an tettek esküt, miután részt vettek egy háromnapos szimulációs gyakorlaton Hajdúszoboszlón, a Katasztrófavédelmi Kiképző- és Raktárbázison -