Hírek
2024. Július 02. 08:14, kedd |
Sport
Forrás: MTI
Büntetőkkel búcsúztatta Szlovéniát Portugália

A portugál labdarúgó-válogatott a gól nélküli döntetlennel zárult rendes játékidő és hosszabbítás után tizenegyesekkel 3-0-ra legyőzte Szlovéniát a németországi Európa-bajnokság hétfő esti nyolcaddöntőjében.
A portugálok pénteken Hamburgban a 2018-ban világbajnok, 2022-ben vb-ezüstérmes franciákkal játszanak a negyeddöntőben.
Eredmény, nyolcaddöntő:
Portugália-Szlovénia 0-0, tizenegyesekkel 3-0
----------------------------------------------
Frankfurt, 46 576 néző, v.: Daniele Orsato (olasz)
sárga lap: Cancelo (107.), illetve Drkusic (32.), Karnicnik (37.), Gorenc Stankovic (101.), Bijol (106.), Balkovec (107.)
Portugália:
----------
D. Costa - Cancelo (Semedo, 117.), Días, Pepe (Neves, 117.), Mendes - Vitinha (Diogo Jota, 65.), Palhinha, B. Fernandes - B. Silva, Ronaldo, Leao (Conceicao, 76.)
Szlovénia:
----------
Oblak - Karnicnik, Drkusic, Bijol, Balkovec - Stojanovic (Verbic, 86.), Gnezda Cerin, Elsník (Ilicic, 106.), Mlakar (Gorenc Stankovic, 76.) - Sporar (Celar, 76.), Sesko
Hosszabbítás, I. félidő:
------------------------
103. perc: Diogo Jota betört a tizenhatoson belülre, de labdavezetés közben Vanja Drkusic buktatta. Cristiano Ronaldo büntetőjét Jan Oblak bravúrral a kapufára ütötte.
A 2016-ban Európa-bajnok portugálok nagy lendülettel vetették bele magukat a mérkőzésbe, több ígéretes helyzetet is kialakítottak, később azonban kiegyenlítettebbé vált a játék, és alábbhagytak a rohamok. Cristiano Ronaldo a keresztléc fölé lőtt szabadrúgásból, majd fejjel veszélyeztetett, az első félidő utolsó másodpercében pedig Joao Palhinha találata el a kapufát. Mindeközben a szlovénoknak is voltak kisebb lehetőségeik.
A második félidő hasonló forgatókönyv szerint zajlott: nyomasztó labdabirtoklási fölényben voltak Ronaldóék, akik nagyobb helyezeteket dolgoztak ki, és bár a túloldalon is akadtak lehetőségek, a rendes játékidőben az öt szlovén és a 12 portugál kapuralövésből sem lett gól.
A hosszabbítás is eseménydús volt: Ronaldo büntetőből sem talált be - sorozatban 24 sikeres tizenegyes után rontott ismét -, majd Pepe nagy hibája után Benjamin Sesko került óriási ziccerbe, de azt Diogo Costa védte bravúrral. Matjaz Kek szlovén szövetségi kapitány piros lapot kapott, ezért elküldték a kispadtól.
A tizenegyespárbajban Josip Ilicic, Jure Balkovec és Benjamin Verbic lövését is kivédte Costa, akinek honfitársai nem hibáztak, így a portugálok jutottak tovább.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 31. 07:45, csütörtök | Sport
Magyar Nagydíj - Jubileumi futam a megújult létesítményben
2025. Július 31. 07:43, csütörtök | Sport
BL-selejtező - Kettős sikerrel ment tovább a Ferencváros, biztos az őszi folytatás
2025. Július 30. 07:36, szerda | Sport
BL-selejtező - Robbie Keane: meg akarjuk nyerni a szerdai visszavágót
2025. Július 30. 07:34, szerda | Sport
Ír-magyar - Jövő pénteken indul a jegyértékesítés az első vb-selejtezőre
Jövő pénteken indul a jegyértékesítés a szeptember 6-i, dublini Írország-Magyarország labdarúgó világbajnoki selejtezőmérkőzésre.