Hírek
2024. Március 22. 08:02, péntek |
Bulvár
Forrás: MTI
Cannes - A fesztiválon lesz az új Mad Max-film világpremierje

A májusi cannes-i filmfesztiválon tartják a Furiosa: Történet a Mad Maxből című akciófilm világpremierjét
- jelentették be csütörtökön a szervezők, kilenc évvel azután, hogy a posztapokaliptikus sorozat negyedik részét, a Mad Max - A harag útja című alkotást a világ egyik legjelentősebb filmes találkozóján mutatták be.
George Miller rendező alkotását május 15-én mutatják be a cannes-i fesztiválpalotában Anja Taylor-Joy, Chris Hemsworth és Tom Burke színészek részvételével. A filmet, amely május 23-én kerül a magyar mozikba, versenyen kívül mutatják be Cannes-ban.
A Furiosa: Történet a Mad Maxből című film a 2015-ben bemutatott Mad Max - A harag útja című produkció előzményfilmjeként készült. Anya Taylor-Joy, aki nagy sikert aratott A vezércsel című Netflix-sorozat főszereplőjeként, a filmben a fiatal Furiosát alakítja, akit A harag útjában Charlize Theron játszott. "Az előzményfilmnek az ötlete már több mint tíz éve ott motoszkált a fejemben" - idézte George Millert a cannes-i fesztivál közleménye. "Nagyon örülök, hogy visszatérhetek a cannes-i fesztiválra Anya, Chris és Tom társaságában, hogy bemutassuk a Furiosa: Történet a Mad Maxből című filmet. Nincs is jobb hely a Croisette-nél, hogy a világ minden tájáról érkező közönséggel együtt felfedezzük ezt a filmet" - mondta az ausztrál rendező.
George Miller rendezésében 1979-ben mutatták be Mel Gibson főszereplésével az első Mad Max-filmet. Azóta három folytatás készült a produkcióhoz.
Az ausztrál filmes 2016-ban a fesztivál hivatalos versenyprogramja zsűrijének elnöke volt.
A 77. cannes-i fesztivált május 14. és 25. között rendezik meg, a hivatalos programba meghívott alkotások listáját április 11-én párizsi sajtótájékoztatójukon hozzák nyilvánosságra a szervezők.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 13. 09:25, szombat | Bulvár
Nemes Jeles László Árva című filmjét nevezi az Oscar-versenybe Magyarország
Nemes Jeles László legújabb alkotása, az Árva képviseli Magyarországot jövőre a legjobb nemzetközi filmért járó Oscar-díjért folyó versenyben - közölte a Nemzeti Filmintézet pénteken az MTI-vel.
2025. Szeptember 11. 07:22, csütörtök | Bulvár
Freddie Mercurynak szentel kiállítást jövőre a Magyar Zene Háza
A Queen egykori legendás énekesének, Freddie Mercurynak szenteli jövő tavasszal megnyíló új időszaki kiállítását a Magyar Zene Háza.
2025. Szeptember 10. 07:42, szerda | Bulvár
Hamarosan a mozikban az Ákos portréfilm
Október 16-án mutatják be a hazai mozik Kovács Ákos énekes-dalszerző életéről szóló Ember maradj - Az Ákos-sztori. Eddig. című zenés portréfilmet.
2025. Szeptember 08. 07:14, hétfő | Bulvár
Enyedi Ildikó örül annak, hogy a velencei közönség ráérzett filmje humorára
Lírai alkotásról van szó, de a velencei bemutatókon a közönség értékelte a film humorát, ami azt jelenti, hogy megértette a legmélyét