Hírek
2019. Március 25. 11:48, hétfő |
Helyi
Forrás: Fekete István Kulturális Egyesület
Csonka Sándor festőművészre emlékeznek a Fekete István Múzeumban
Bodó Imre múzeumalapító tulajdonos két képpel és egy táblával adózik a művész emlékének a város első látogatható közgyűjteményében.
Csonka Sándor festőművész alapító tagja volt az egyesületnek, mely 1996. december 12-én alakult meg. Lelkes támogatója volt a nagy magyar író, Fekete István tiszteletére és emlékére berendezett múzeumnak is, melyben több képével találkozhat az ide látogató.
Az első kiállított kép a Várakozás címet viseli, melyen egy nénike várja a frontról érkező férjét, vagy fiát. A másik kép a Viskók címet kapta, mely Keszthelyen készült a 60-as évek közepén, melyek helyén ma lakótelep áll.
Csonka Sándor képei mellett többek között megtaláljuk a gyűjteményben a már korábban elhunyt Durczy Balázs és Gulyás József festményeit is.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 26. 18:51, hétfő | Helyi
Pályázzon privát fotógyűjteményével a Néprajzi Múzeum kiírásán!
Felhívásában a Néprajzi Múzeum olyan magánszemélyek vagy családok jelentkezését várja, akik szívesen bemutatnák az 1990 és 2005 közötti időszakból származó fényképeiket
2026. Január 21. 14:06, szerda | Helyi
Heti állásajánlatok Dombóváron és környékén
Ha munkahelyet váltanál, vagy épp állást keresel, nézd meg a friss állásajánlatokat!
2026. Január 21. 00:00, szerda | Helyi
Már a dombóvári könyvtárban olvasható a legújabb emlékkönyv
A Fekete István Kulturális Egyesület nemrég készítette el kiadványát, amelyet Bodó Imre elnök adott át a napokban a város könyvtárának.
2026. Január 17. 12:56, szombat | Helyi
Dombóváron is üléseztek a kábítószerügyért felelős szakemberek
Január 14-én Dombóváron üléseztek a szakemberek, január 16-án Pakson tartottak alakuló munkacsoportülést a Kábítószerügyi Egyeztető Fórum (KEF) keretében.

