Városlista
2026. április 30, csütörtök - Katalin, Kitti

Hírek

2012. Május 20. 14:05, vasárnap | Belföld
Forrás: STOP / MTI

Devizahitelesek - adósrabszolgát csinált belőlük az árfolyamgát

Devizahitelesek - adósrabszolgát csinált belőlük az árfolyamgát

A devizahitelesek helyzetének javítása, a parlamenti pártok, a bankszektor és a civil szervezetek közötti egyeztetés lehetősége is napirenden szerepelt az Állampolgári Jogvédő Liga 22. közgyűlésén szombaton.

Mondta el Bányai Péter Mihály programigazgató.

A devizahitelesek megsegítésére hozott kormányzati intézkedéseket elégtelennek tartotta és hangsúlyozta, mivel sok civil szervezet foglalkozik a kérdéssel, szeretnék, ha az Országgyűlés Fogyasztóvédelmi bizottságában többoldalú egyeztetéseket tartanának. Ezen megvitathatnák a civil szervezetek egyeztetett javaslatait. "Mielőtt perre mennénk megpróbáljuk törvényi eszközökkel kezelhetővé tenni a helyzetet" - mondta.

Arról döntött a közgyűlés, hogy a Jogvédő Liga megkeresi az egyesületeket, bejegyzett civil szervezeteket és júniusban tanácskozást tartanak a közös álláspont kialakításáról, amelyet a parlamenti bizottság elé terjeszthetnek - mondta.

Az Állampolgári Jogvédő Liga álláspontja szerint a bankok árut adtak el a fogyasztóknak, amikor devizában hiteleztek. Ez később rossz árunak bizonyult, amiért a következményeket a bankoknak kell viselniük. A fedezethez képest gyakran túl magas devizahitelek nyújtásánál a bank egyedül a haszonszerzést tartotta szem előtt. A mostani helyzet a háztartások számára vis maiort jelent - tette hozzá.

Az árfolyamgátat nem tartotta elégséges megoldásnak. Az ezt választók terhei csak ideiglenesen csökkennek, cserébe beláthatatlan időre hosszabbítják meg adósságukat, "adósrabszolgák" lesznek - mondta.

Azt is jelezte: ha nem találnak közösen megnyugtató megoldást bírósághoz fordulnak.

MTI / STOP

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével

Hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével - közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelölt szerdán este a Facebook-oldalán.

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

2026. Április 30. 07:25, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: hamarosan érkeznek az uniós források

Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra - közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.

2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld

Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról

Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról