Városlista
2025. szeptember 15, hétfő - Enikő

Hírek

2015. Április 02. 08:24, csütörtök | Helyi

Dombóvári 3. hely a Dugonics András Matematikaverseny döntőjén

Dombóvári 3. hely a Dugonics András Matematikaverseny döntőjén

Várteleki Richárd a dombóvári Szent Orsolya Iskolaközpont tanulója a 3. helyet szerezte meg.

2015. 03. 28-án rendezték meg Piliscsabán a katolikus iskolák Dugonics András Matematikaversenyének döntő fordulóját. A 3 lépcsős versenysorozat első részében feladatválasztós, majd a továbbjutók kidolgozandó matematikai feladatokat kaptak.
A döntőre, melyet a Páduai Szent Antal Iskola bonyolított le, vegyes logikai feladatokkal várták a diákokat. Évfolyamonként a legjobb 10-14 diákot hívták be a megmérettetésre.
Az általános iskolák 7. évfolyamának versengésében Várteleki Richárd a dombóvári Szent Orsolya Iskolaközpont tanulója a 3. helyet szerezte meg, melyet az Öveges József Tanáregylet támogatásával értékes könyvajándékkal jutalmaztak.
Felkészítő tanár: Kővágóné Csizmadia Anna. Gratulálunk!

Címkék: matematika

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 13. 09:00, szombat | Helyi

Különleges fotó került elő a dombóvári Fekete István Múzeum alapítójáról

Bodó Imréről (az első sorban a harmadik), aki 65 éve kezdte meg tanulmányait Göllében, Fekete István szülőfalujában.

2025. Szeptember 12. 16:29, péntek | Helyi

95. születésnapját ünnepelte Nagy Béla bácsi

A jeles alkalomból Pintér Szilárd polgármester úr és Bogdán László képviselő úr köszöntötték fel.

2025. Szeptember 12. 14:48, péntek | Helyi

Pénzjutalom és serleg is járt a hagyományos oklevél mellé a naki főzőversenyen

Nakon megtartották az immár hagyományos falunapot, melynek keretében főzőversenyre is sort kerítettek a szervezők.

2025. Szeptember 12. 09:04, péntek | Helyi

Mindig számolni kell a mustgázzal a szüret idején

Az ősz a szüret és a borkészítés időszaka, amelynek jellegzetes veszélyforrása a mustgáz.