Hírek
2018. Július 20. 07:28, péntek |
Külföld
Forrás: Járai Judit az MTI tudósítója jelenti:
Donald Trump meghívta Washingtonba Vlagyimir Putyint

Donald Trump amerikai elnök meghívta Washingtonba Vlagyimir Putyin orosz elnököt - jelentette be Twitter-bejegyzésben a Fehér Ház szóvivője.
Mikroblog-bejegyzésében Sarah Huckabee Sanders közölte: az elnök felkérte John Bolton nemzetbiztonsági tanácsadót, hogy hívja meg Vlagyimir Putyint, de - mint a szóvivő fogalmazott - "az erről folyó egyeztetések már folyamatban vannak".
Donald Trump csütörtökön délelőtt közzétett Twitter-bejegyzésében már utalt egy újabb csúcstalálkozó lehetőségére, hiszen azt írta: "türelmetlenül" várja a második találkozót Putyinnal, hogy megkezdhessék a Helsinkiben felvetett problémák megoldását. A bejegyzésben konkrétumokat is említett, köztük a terrorizmus elleni küzdelmet, Izrael biztonságának ügyét, az atomfegyverek elterjedésének megakadályozását, Ukrajnát, a Közel-Keletet és Észak-Koreát.
A találkozóra ősszel, a Fehér Házban kerülhet sor.
A bejelentés előtti órákban szavazta meg az amerikai szenátus egyhangúlag azt a határozatot, amely elutasítja Vlagyimir Putyin hétfőn tett javaslatát, hogy amerikai illetékesek részt vehessenek azon orosz hírszerzők oroszországi kihallgatásain, akik ellen az amerikai igazságügyi minisztérium vádat emelt a 2016-os amerikai választási folyamatba történt beavatkozás miatt, és cserében oroszok is részt vehessenek olyan amerikai állampolgárok kihallgatásain, akiket egyelőre nem pontosított bűncselekmények elkövetésével vádoltak meg Moszkvában. A javaslatot csütörtökön a Fehér Ház is elutasította.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 14. 09:08, szombat | Külföld
Izraeli légicsapások - Donald Trump amerikai segítséget ígért Izraelnek
Donald Trump amerikai elnök segítséget ígért Izrael védelmében, amennyiben szükségessé válna – az elnök erről pénteken beszélt egy interjúban.
2025. Június 14. 09:03, szombat | Külföld
Izraeli légicsapások – Irán péntek este két hullámban ballisztikus rakétákkal támadta Izraelt
Irán péntek este két hullámban ballisztikus rakétákkal támadta Izraelt- jelentette a helyi média.
2025. Június 13. 06:33, péntek | Külföld
Izrael megtámadta Iránt, célja Teherán nukleáris fegyverkezésének leállítása
Izrael légicsapásokat mért Iránra péntek hajnalban, hogy megakadályozza Teherán nukleáris fegyverkezését.
2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Külföld
A Pentagon rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését a következő pénzügyi évre
A Pentagon csaknem nyolcadával, rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését az októberben kezdődő 2026-os pénzügyi évre.