Hírek
2018. Október 16. 07:39, kedd |
Külföld
Forrás: mti
Egy bíró elutasította az ismert pornószínésznő Trump ellen benyújtott egyik keresetét
Egy szövetségi bíró elutasította hétfőn Stormy Daniels amerikai pornószínésznő Donald Trump elnök ellen benyújtott egyik keresetét, és arra kötelezte őt, hogy térítse meg az elnök perköltségeit.
A Stormy Daniels néven ismertté vált pornószínésznő - valódi nevén Stephanie Clifford - arra hivatkozva nyújtott be keresetet, hogy az elnök megsértette a jó hírnevét, amikor kétségbe vonta állítását, miszerint 2016-ban megfenyegették volna. Clifford ugyanis korábban azt hangoztatta: azért fenyegették meg, hogy hallgasson a Trumppal egy évtizeddel korábban folytatott állítólagos viszonyáról.
James Otero Los Angeles-i szövetségi bíró már a szeptember végén tartott meghallgatáson is kétségeit hangoztatta a kereset megalapozottságát illetően.
Az elnök ügyvédje, Charles Harder elégedetten nyilatkozott a döntésről. A pornószínésznő ügyvédje, Michael Avenatti viszont azt írta Twitter-bejegyzésében, hogy az ítélet, amelyet megfellebbeznek, "korlátozott" hatású, hiszen ügyfele másik két pere Donald Trump és volt ügyvédje, Michael Cohen ellen változatlanul folyamatban van. Annak a pernek a célja a 2016-ban kötött titoktartási megállapodás érvénytelenítése.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 12. 13:00, péntek | Külföld
Tömeges sérüléssel járó közúti baleset történt Horvátországban, halálos áldozat is van
Egy ember meghalt és kilencen megsérültek csütörtökön a horvátországi Lika térségében, miután egy bolgár rendszámú személyautó lesodródott az útról - közölte a horvát rendőrség.
2026. Június 11. 15:00, csütörtök | Külföld
Szerb energiaügyi miniszter: kompromisszum született a Mollal
2026. Június 10. 10:00, szerda | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: az Iránnal zajló tárgyalások végső szakaszukba értek
Donald Trump szerint az Iránnal zajló tárgyalások végső szakaszukba értek, akár napokon belül aláírható a megállapodás.
2026. Június 08. 10:00, hétfő | Külföld
Irán rakétákat indított Izrael ellen
Irán négy rakétát indított Izrael ellen vasárnap este, az izraeli légvédelem sikeresen elfogta őket. Izraelben a polgári védelem bejelentette, hogy hétfőn nem lesz tanítás és elmaradnak a tervezett érettségi vizsgák.

