Hírek
2020. Szeptember 07. 11:25, hétfő |
Helyi
Forrás: Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság
Egyetlen szolgálat alatt több mint három tucat jogsértés

Az elmúlt időszakban Tolna megye útjain megnövekedett a súlyos kimenetelű balesetek száma, ezért a forgalomellenőrzők – köztük a motoros rendőrök – napi rendszerességgel járják a megyei balesetveszélyes útszakaszait.
A közlekedési ellenőrzések célja a balesetek megelőzése.
A tanév kezdetével jól érzékelhetően megnőtt a forgalom a megye útjain. A nyár végeztével egyre többen ülnek autóba, hogy elvigyék gyermekeiket az iskolába, majd munkába induljanak. A megnövekedett forgalomban nagyobb eséllyel történnek balesetek is. Ezek megelőzésére a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság Forgalomellenőrző Alosztályának munkatársai kiemelt figyelmet fordítanak a durva szabályszegéseket elkövető és balesetveszélyes helyzeteket teremtő járművezetők kiszűrésére.
Szeptember első hetében előfordult olyan nap, amikor a motoros rendőrök és a gépkocsizó járőrök egyetlen szolgálat alkalmával 21 jogsértést rögzítettek. Ezek között volt tilos jelzésen való áthaladás, gyorshajtás és a biztonsági öv használatának elmulasztása is. Több járművezető is volt, aki a megengedett 90 km/h-s sebesség helyett 162 km/h-val vagy 146 km/h-val haladt.
kép
Ezen kiemelt szabálysértések kiszűrése azért nagyon fontos, mert Tolna megyében a sérüléses balesetek több mint a fele azért következik be, mert a sofőr a megengedett sebességnél gyorsabban közlekedik. A biztonsági öv használatának ellenőrzése pedig azért is kiemelt, mert több olyan tragédiával végződő baleset is volt a megye útjain, melyekben az elhunyt személyek életét a biztonsági öv megmenthette volna.
A Tolna Megyei Baleset-megelőzési Bizottság felhívja minden közlekedő figyelmét, hogy mellőzzék az agresszív vezetési stílust az utakon, legyenek toleránsak egymással! Csak akkor üljenek volán mögé, ha előtte nem fogyasztottak alkoholt! A szabálykövető magatartással a tragédiák megelőzhetőek,
… hogy mindenki hazaérjen!
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 13. 13:16, péntek | Helyi
Kábítószer Ellenes Napot tartottak Dombóváron
Június 11-én immár negyedik alkalommal rendezték meg a Kábítószer Ellenes Napot a Dombóvári Művelődési Házban. A Dombóvári Rendőrkapitányság és a KEF közös programján közel 300 érdeklődő vett részt.
2025. Június 13. 08:15, péntek | Helyi
Támogatásokat és intézkedéseket jelentett be a Dombóvári Gazdakör agrárfórumán Hubai Imre
Eredményes agrárium nélkül nincs sikeres vidék, nincs biztonságos élelmiszer-ellátás és nincs élhető nagyváros sem.
2025. Június 13. 06:34, péntek | Helyi
Szijjártó Péter: nagy csata várható az EU-s energiaügyi tanács ülésén, de a kormány nem fog engedni
2025. Június 12. 14:21, csütörtök | Helyi
Fekete István Múzeum - a hónap műtárgya
Június hónap műtárgyának Keszthelyi Jenő (1944-2022) intarziaművész, vadász, szakíró Láng Rudolf „Sólyom” tanár, vadászíróról készített képét választotta a múzeum.