Hírek
2022. Augusztus 07. 07:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti/fotó: MTI/Mihádák Zoltán
Elfogtak egy fegyveres rablót Nagykőrösön

Elfogtak egy fegyveres rablással gyanúsított férfit, aki szerda éjszaka kisfia játékpisztolyával rabolt ki egy járókelőt Nagykőrösön - közölte a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság szombaton a police.hu oldalon.
A közlemény szerint egy 28 éves férfi pénzváltás ürügyén szólított le egy 18 éves fiút, elvette a táskáját, egy darabig üldözte is, majd feladta és hazament, az áldozat nem sérült meg.
A rendőrség nyolc óra alatt azonosította, otthonában elfogta, majd őrizetbe vette a 28 éves férfit, aki beismerő vallomást tett, elmondása szerint ittas állapotban rabolta ki áldozatát.
A rendőrség közölte, a férfi ellen több eljárás is folyamatban van garázdaság és vagyon elleni bűncselekmények miatt. Hozzátették, a most elkövetett támadás fegyveres rablásnak minősül, függetlenül attól, hogy azt játékfegyverrel követték el.
A közlés szerint a bíróság pénteken elrendelte a férfi letartóztatását.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 29. 07:42, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a lehető legkorábbi időponttal kell számolni a jövő évi választások kapcsán
A lehető legkorábbi dátummal kell számolni a jövő évi parlamenti választásokra való felkészülés során - mondta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke hétfőn a Harcosok órája címmel frissen indult online műsorban.
2025. Július 29. 07:41, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: az amerikai beruházások ellensúlyozzák az Európai Bizottság által okozott károkat
2025. Július 29. 07:37, kedd | Belföld
Ősszel élelmiszer-utalványt kapnak a nyugdíjasok
A kormány kihirdette a nyugdíjasok élelmiszer-utalványát biztosító rendeletet - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) hétfőn az MTI-vel.
2025. Július 29. 07:31, kedd | Belföld
Kettős fék rendszerrel mérsékelnék az ingatlanárak növekedését az Otthon Start Programban
A kabinet \"kettős fék\" rendszerrel tervezi megelőzni a szeptembertől induló, 3 százalékos hitelkamatot biztosító Otthon Start program ingatlanár-növelő kockázatait