Hírek
2019. Július 04. 17:04, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Elfogták egy tizenkét évvel ezelőtti nagykanizsai gyilkosság gyanúsítottját
Elfogták egy tizenkét évvel ezelőtt Nagykanizsán elkövetett gyilkosság gyanúsítottját – közölte a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság kiemelt főnyomozója csütörtökön sajtótájékoztatón, Zalaegerszegen.
Jandó Zoltán hozzátette, a Zalaegerszegi Járásbíróság nyereségvágyból elkövetett emberölés bűntette miatt szerdán 30 napra elrendelte a 43 éves férfi letartóztatását.
A főnyomozó elmondta: az áldozat, a 81 éves férfi holttestét 2007 decemberében hozzátartozói találták meg nagykanizsai lakásában.
Felidézte, annak idején a rendőrök helyszíni szemlét, adatgyűjtést végeztek, kihallgatták a tanúkat, genetikai azonosításra alkalmas nyomokat rögzítettek. A 12 évvel ezelőtti szakértői vizsgálatok azonban nem hoztak pozitív eredményt – az elkövetőt nem sikerült egyértelműen azonosítani –, ezért csaknem két év nyomozás után az eljárást felfüggesztették.
A nyomozást 2018-ban folytatták, és idén áprilisban a helyszínen talált genetikai nyomok alapján sikerült azonosítani a gyanúsítottat. A férfi DNS-ét az elkövetéshez használt eszközön találták meg, a mintát (a technológia fejlődésével) most már egyértelműen azonosítani tudták – mondta Jandó Zoltán.
Közölte: a züllött életmódot folytató, rossz anyagi körülmények között élő férfi már 2007-ben lehetséges elkövetőként került a rendőrség látókörébe, de nem sikerült terhelő bizonyítékot találni ellene.
A helyszíni szemle adatai szerint a támadó a tettét nyereségvágyból követte el: 2007. december 8-án éjszaka betört az idős ember lakásába, de a több százezer forintot, amire számított, nem találta meg.
A gyanúsított férfi vallomást tett, de a bűncselekmény elkövetését nem ismerte be.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 21. 12:00, kedd | Belföld
Ruszin-Szendi Romulusz: cél a morál visszaállítása a hadseregben
A hadsereg moráljának visszaállítását nevezte első és legfontosabb céljának a honvédelmi miniszteri poszt várományosa hétfői Facebook-bejegyzésében.
2026. Április 21. 10:00, kedd | Belföld
Csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára
Tovább csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára, keddtől a benzinért bruttó 6 forinttal, a gázolajért pedig bruttó 14 forinttal kell majd kevesebbet fizetniük a kiskereskedőknek

