Hírek
2021. Június 02. 08:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Elítéltek egy rendőrökre támadó fiatal férfit
Három év tíz hónap börtönre ítélt a Debreceni Járásbíróság távmeghallgatáson egy férfit, aki tapétavágóval támadt rendőrökre, és csak lőfegyver használatával tudták ártalmatlanná tenni
- tájékoztatta a Debreceni Törvényszék szóvivője kedden az MTI-t. Dobó Dénes közölte: az első fokon eljáró bíróság hivatalos személy elleni, felfegyverkezve elkövetett erőszak bűntettében mondta ki bűnösnek a vádlottat.
A tényállás szerint a férfi 2019. augusztus 21-én délben jogtalanul bement egy debreceni telephelyre, és az egyik műhelyben magához vett egy tapétavágó kést.
Az időközben kihívott rendőrök egyike felszólította az akkor 18 éves fiút, hogy igazolja magát. A fiatal erre elfutott, majd szembefordult az őt üldöző rendőrökkel és a kitolt pengéjű tapétavágó késsel fenyegette őket. A rendőr és társa többször felszólította a fiút, hogy tegye le a kést, de ő támadólag elindult feléjük.
A rendőrök előbb könnygázzal próbálták megfékezni a támadót, majd figyelmeztették, hogy fegyvert fognak használni. Ezután egyikük a levegőbe lőtt, de mivel ez sem hatott, célzott lövést adott le, amely a fiú könyökét érte. A lövés ellenére a vádlott továbbra is támadóan lépett fel, csak az újabb lövés állította meg.
A bíró súlyosító körülményként értékelte, hogy a vádlott korábban volt büntetve és a bűncselekményt javítóintézeti ideiglenes elbocsátás idején követte el. Enyhítő körülményként vette figyelembe, hogy a fiú is megsérült, valamint korlátozott volt a beszámítási képessége a bűncselekmény elkövetésekor - ismertette a szóvivő.
A döntés nem jogerős, a vádlott és védője fellebbezett ellene.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 29. 07:33, szerda | Belföld
Ukrajnaellenes szövetséget hozna létre Szlovákia, Csehország és Magyarország
Magyarország meg akarja erősíteni politikai szövetségeit Brüsszelben, és azon dolgozik, hogy Csehországgal és Szlovákiával összefogva szövetséget hozzon létre az Európai Unióban, hogy megállítsa Brüsszel ukránpolitikáját
2025. Október 29. 07:30, szerda | Belföld
Gulyás Gergely szerint az Európai Bizottság mindent megtesz a jelenlegi kormány eltakarításáért
2025. Október 29. 07:30, szerda | Belföld
Orbán Viktor: nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat
Nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében kedden este.
2025. Október 28. 07:32, kedd | Belföld
Ismét sürgeti az árrésstop kivezetését a kereskedelmi szövetség
Az élelemiszer árak március óta 5 százalék alatti ütemben nőnek, szeptemberben pedig az éttermi árakkal kiegészített infláció is 4,7 százalékra mérséklődött.

