Városlista
2025. július 31, csütörtök - Oszkár

Hírek

2017. November 11. 18:31, szombat | Belföld
Forrás: mti

Elszállították a világháborús gránátokat Székesfehérváron, a lakók hazatérhettek

Elszállították a világháborús gránátokat Székesfehérváron, a lakók hazatérhettek

Visszatérhettek otthonukba azok a székesfehérváriak, akiknek második világháborús lövedékek miatt kellett szombaton napközben elhagyniuk a Nyitrai utcát

- mondta Markovics Zita, a honvédség tűzszerész alakulatának kommunikációs vezetője az MTI-nek. Pénteken gázvezetéket fektető munkások találtak rá a gránátokra. Aznap a tűzszerészek már elszállítottak három 82 milliméteres szovjet aknavető gránátot, ám szombaton a terület átvizsgálása során találtak még további 11-et, továbbá egy német ködgránátot, három gyalogsági lőszert és 20 deka kiegészítő lőportöltetet - közölte a kommunikációs vezető.

A második világháborús robbanótesteket a tűzszerészek a központi gyűjtőhelyre vitték.

A terület átvizsgálásának idejére az összesen 20 környéken lévő épületből szombat délelőtt kiköltöztetett 67 ember 15 órakor visszatérhetett otthonába - tette hozzá Markovics Zita.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld

Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet

A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.

2025. Július 30. 07:32, szerda | Belföld

Lázár János: minden HÉV-vonalat felújít a kormány

A kormány tervezi valamennyi HÉV-vonal felújítását, a munkálatokat pedig a szentendrei HÉV-vel kezdik, ahol sor kerül a teljes pálya, valamennyi állomás és az összes szerelvény rekonstrukciójára

2025. Július 29. 07:42, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a lehető legkorábbi időponttal kell számolni a jövő évi választások kapcsán

A lehető legkorábbi dátummal kell számolni a jövő évi parlamenti választásokra való felkészülés során - mondta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke hétfőn a Harcosok órája címmel frissen indult online műsorban.