Hírek
2014. November 17. 13:00, hétfő |
Belföld
Forrás: Könyvkultúra Magazin/Rácz András
Ephraim és Manassé - így hívták Jézus gyermekeit
Az úgynevezett elveszett evangélium egyáltalán nem volt elveszett, hiszen a szakemberek eddig is tudtak róla, többször átnézték, elemezték, sőt le is fordították
Na, hát kiderült. Nem valami nagy szám. Ephraim és Manassé. Így hívták állítólag Jézus és Mária Magdolna két gyermekét. Ha legalább Péter és Pál lennének, vagy Brian és Reg, vagy bármi, ami érdekes és mutat valahova. De Ephraim és Manassé olyan lapos és ötlettelen, mintha – a keresztnevekben szegény latin szokásokat követve – a Primus és Secundus neveket adták volna a gyerekeknek.
Ismert vagy ismeretlen… folytatás…
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 28. 16:00, kedd | Belföld
Meghalt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója
Hétfőn kora reggel elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója - erősítette meg a művész halálhírét Perger László, a Sebő-együttes tagja az MTI-nek.
2026. Április 28. 15:00, kedd | Belföld
Mészáros Csoport: a TV2 eladását a tulajdonosi kör sem piaci, sem nyomott áron nem tervezi
2026. Április 28. 13:00, kedd | Belföld
Megalakult a Fidesz-frakció
Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé.
2026. Április 28. 10:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: az Orbán-kormány hozzon döntést a NAV jogköreinek bővítéséről
Magyar Péter felszólította a leköszönő Orbán-kormányt, hogy szerdai ülésén döntsön arról:

